STUDENTI A ABSOLVENTI

Chceš se učit novým věcem a nebojíš se dělat chyby? Hledáš silnou mezinárodní společnost s neformálním prostředím a možností růstu? Začni svoji kariéru v IKEA.

NABÍDKA VOLNÝCH POZIC

IKEA pro mladé

Každá kariéra v IKEA je jiná. Nehledíme na věk, pohlaví, ani národnost. Vzdělání je pro nás jen vstupním údajem. Mnohem důležitější je, jestli sdílíš naše hodnoty a máš chuť pracovat s kolegy i na sobě.

Brigáda jinak

V IKEA vlastně nejsou brigády. Každé zaměstnání je podstatné pro fungování celé IKEA a každého zaměstnance, i kdyby byl u nás jen na krátkou dobu nebo má pouze částečný úvazek, považujeme za rovnocenného člena týmu. Máme rádi dlouhodobé vztahy, proto studenti často rozvíjejí svoji kariéru v IKEA i po skončení studia.

Kariéra doma nebo v zahraničí?

Absolventi mají v IKEA nesčetně možností uplatnění. Stačí si vybrat podle toho, co právě tebe zajímá a kterým směrem se chceš vydat.

Víme, že začátky jsou někdy těžké, proto noví zaměstnanci dostávají maximální podporu od kolegů a nadřízených, aby se v práci cítili dobře a v krátké době si osvojili vše nezbytné pro vykonávání jim svěřených úkolů. My zase od mladých kolegů získáváme nový pohled na věci nebo nové nápady.

IKEA je zastoupena po celém světě, proto je celkem běžné, že se naši kolegové úspěšně uplatňují v zahraničních pobočkách IKEA i přímo v zemi jejího původu, ve Švédsku.

Podívej se na video, jakou pracovní cestu měla v IKEA Jana z oddělení logistiky.

Aktuální volná místa vhodná také pro studenty a absolventy

Prodavač kuchyňských doplňků IKEA BrnoLokalita BrnoOddělení ProdejOrganizační jednotka IKEA Česká republika, s.r.o.
Ranní doplňování zboží IKEA Brno (5:00-10:00, lze i déle)Lokalita BrnoOddělení Sklad a logistikaOrganizační jednotka IKEA Česká republika, s.r.o.
Návrhář/Prodejce v Plánovacím studiu IKEA České BudějoviceLokalita Praha ZličínOddělení ProdejOrganizační jednotka IKEA Česká republika, s.r.o.
Team Leader/vedoucí v logistice IKEA Brno (40h/t)Lokalita BrnoOddělení Sklad a logistikaOrganizační jednotka IKEA Česká republika, s.r.o.
Zaměstnanec kantýny IKEA Černý Most (20-30h/týdně)Lokalita Praha Černý MostOddělení Restaurace, bistro, kavárnaOrganizační jednotka IKEA Česká republika, s.r.o.
Barista/Kavárna IKEA Černý Most (30h/týdně)Lokalita Praha Černý MostOddělení Restaurace, bistro, kavárnaOrganizační jednotka IKEA Česká republika, s.r.o.
Služby zákazníkům v přátelském týmu IKEA Černý MostLokalita Praha Černý MostOddělení Služby zákazníkům, reklamaceOrganizační jednotka IKEA Česká republika, s.r.o.
Pracovník Bistra a Švédského obchůdku IKEA Černý Most(20h/t)Lokalita Praha Černý MostOddělení Restaurace, bistro, kavárnaOrganizační jednotka IKEA Česká republika, s.r.o.
Návrhář/prodejce kuchyní IKEA Zličín (30-40h/týdně)Lokalita Praha ZličínOddělení ProdejOrganizační jednotka IKEA Česká republika, s.r.o.
Noční skladník IKEA sklad HostiviceLokalita Praha ZličínOddělení Sklad a logistikaOrganizační jednotka IKEA Česká republika, s.r.o.
Kolega do kontaktního centra IKEA- možnost práce z domovaLokalita Praha ZličínOddělení Služby zákazníkům, reklamaceOrganizační jednotka IKEA Česká republika, s.r.o.
Picker/Příprava online obj. IKEA Brno (převážně ranní směny)Lokalita BrnoOddělení Sklad a logistikaOrganizační jednotka IKEA Česká republika, s.r.o.
Interiérový konzultant IKEA Brno (pracovní doba po - pá)Lokalita BrnoOddělení ProdejOrganizační jednotka IKEA Česká republika, s.r.o.
Picker- vychystávač online objednávek IKEA Černý MostLokalita Praha Černý MostOddělení Sklad a logistikaOrganizační jednotka IKEA Česká republika, s.r.o.
Pokladní v IKEA Brno (30 až 40h/t)Lokalita BrnoOddělení PokladnyOrganizační jednotka IKEA Česká republika, s.r.o.
Noční skladník IKEA Černý Most, mzda až 35000 KčLokalita Praha Černý MostOddělení Sklad a logistikaOrganizační jednotka IKEA Česká republika, s.r.o.

IKEA opět zvolena TOP zaměstnavatelem

IKEA Česká republika obhájila své prvenství a v hlasování studentů vysokých škol se umístila na 1. místě v kategorii Obchod a logistika.

Za společnost cenu přebíral Ladislav Onderka, Recruitment Selection & Onboarding Leader: „Ocenění TOP zaměstnavatel v kategorii Obchod a logistika si nesmírně vážíme. Zejména v této době, kdy nabídka pracovních míst převyšuje poptávku, je pro nás cenné, že nás studenti vysokých škol vnímají jako dobrého zaměstnavatele.

Také proto chystáme nový interní program pro mladé na začátku své kariéry, kteří mohou za několik let vést obchodní domy IKEA.“
Více najdeš v Almanachu TOP zaměstnavatelů.

Jak to vidí náš absolvent Jakub?

“Z různých důvodů jsem předčasně ukončil VŠ a potřeboval jsem si najít práci, než zas začnu chodit do jiné školy. Do té doby jsem byl v IKEA asi dvakrát. Rozeslal jsem životopis do nejširšího spektra pracovních odvětví, a přístup IKEA byl prostě skvělý, rychle se mi ozvali, pohovor byl zajímavý a zaměstnanecká sleva zněla super. Jednalo se o mou první „dospěláckou“ práci a ten švédský styl se mi prostě moc zalíbil.

 

Začínal jsem s polovičním úvazkem jako pokladní, původní plán byl vydržet půl roku, než zase začnu chodit do školy. Po roce a půl jsem přestoupil do oddělení kuchyňských doplňků jako prodavač, kde jsem pracoval rok. Když jsem byl ve třetím, závěrečném ročníku školy, potřeboval jsem víc času na studium, tak jsem přestoupil na doplňování zboží a pracoval tu další rok. Od začátku pandemie covidu jsem vychystával zboží pro službu Klikni a vyzvedni, asi tři čtvrtě roku. Pak jsem zakotvil v oddělení Circular hub, kde pracuji už víc než rok, nyní jako druhý kvalitář. V blízké době bych se rád stal vedoucím týmu v tomto oddělení.”