STUDENTI A ABSOLVENTI

Chceš se učit novým věcem a nebojíš se dělat chyby? Hledáš silnou mezinárodní společnost s neformálním prostředím a možností růstu? Začni svoji kariéru v IKEA.

NABÍDKA VOLNÝCH POZIC

IKEA pro mladé

Každá kariéra v IKEA je jiná. Nehledíme na věk, pohlaví, ani národnost. Vzdělání je pro nás jen vstupním údajem. Mnohem důležitější je, jestli sdílíš naše hodnoty a máš chuť pracovat s kolegy i na sobě.

Brigáda jinak

V IKEA vlastně nejsou brigády. Každé zaměstnání je podstatné pro fungování celé IKEA a každého zaměstnance, i kdyby byl u nás jen na krátkou dobu nebo má pouze částečný úvazek, považujeme za rovnocenného člena týmu. Máme rádi dlouhodobé vztahy, proto studenti často rozvíjejí svoji kariéru v IKEA i po skončení studia.

Kariéra doma nebo v zahraničí?

Absolventi mají v IKEA nesčetně možností uplatnění. Stačí si vybrat podle toho, co právě tebe zajímá a kterým směrem se chceš vydat.

Víme, že začátky jsou někdy těžké, proto noví zaměstnanci dostávají maximální podporu od kolegů a nadřízených, aby se v práci cítili dobře a v krátké době si osvojili vše nezbytné pro vykonávání jim svěřených úkolů. My zase od mladých kolegů získáváme nový pohled na věci nebo nové nápady.

IKEA je zastoupena po celém světě, proto je celkem běžné, že se naši kolegové úspěšně uplatňují v zahraničních pobočkách IKEA i přímo v zemi jejího původu, ve Švédsku.

Podívej se na video, jak Standa začínal v IKEA.

Standa v IKEA začínal jako stážista v marketingu. Přiznává, že na začátku měl obavy, protože to byla jeho první práce ve velké firmě. Nebyl si občas jistý, jak vlastně mluvit se svými kolegy a jak se správně chovat. Co je profesionální, a co už třeba ne. V IKEA ale brzy objevil, že jsme si všichni otevření a cítil, že ho ostatní přijímají do kolektivu a respektují ho, i když je často oproti osatním mladší a méně zkušený.

Aktuální volná místa vhodná také pro studenty a absolventy

IKEA opět zvolena TOP zaměstnavatelem

IKEA Česká republika obhájila své prvenství a v hlasování studentů vysokých škol se umístila na 1. místě v kategorii Obchod a e-commerce.

Za společnost cenu přebíral Ladislav Onderka, Recruitment Selection & Onboarding Leader: „Ocenění TOP zaměstnavatel v kategorii Obchod a e-commerce si nesmírně vážíme. Zejména v této době, kdy nabídka pracovních míst převyšuje poptávku, je pro nás cenné, že nás studenti vysokých škol vnímají jako dobrého zaměstnavatele.

Také proto chystáme nový interní program pro mladé na začátku své kariéry, kteří mohou za několik let vést obchodní domy IKEA.“
Více najdeš v Almanachu TOP zaměstnavatelů.


Jak to vidí náš absolvent Jakub?

“Z různých důvodů jsem předčasně ukončil VŠ a potřeboval jsem si najít práci, než zas začnu chodit do jiné školy. Do té doby jsem byl v IKEA asi dvakrát. Rozeslal jsem životopis do nejširšího spektra pracovních odvětví, a přístup IKEA byl prostě skvělý, rychle se mi ozvali, pohovor byl zajímavý a zaměstnanecká sleva zněla super. Jednalo se o mou první „dospěláckou“ práci a ten švédský styl se mi prostě moc zalíbil.

 

Začínal jsem s polovičním úvazkem jako pokladní, původní plán byl vydržet půl roku, než zase začnu chodit do školy. Po roce a půl jsem přestoupil do oddělení kuchyňských doplňků jako prodavač, kde jsem pracoval rok. Když jsem byl ve třetím, závěrečném ročníku školy, potřeboval jsem víc času na studium, tak jsem přestoupil na doplňování zboží a pracoval tu další rok. Od začátku pandemie covidu jsem vychystával zboží pro službu Klikni a vyzvedni, asi tři čtvrtě roku. Pak jsem zakotvil v oddělení Circular hub, kde pracuji už víc než rok, nyní jako druhý kvalitář. V blízké době bych se rád stal vedoucím týmu v tomto oddělení.”