OZP

Máte chuť pracovat, ale kvůli svému zdravotnímu stavu je pro vás těžké najít vhodné pracovní uplatnění? Rádi byste přispěli k lepšímu každodennímu životu mnoha lidí? Přidejte se do týmu zaměstnanců IKEA.

NABÍDKA VOLNÝCH POZIC

Buďte sami sebou

Věříme, že jedinečnost každého z nás dělá IKEA lepší.

Každý jsme jiný, a právě naše rozdílnost přispívá k tvořivosti a podporuje náš růst. Snažíme se ze všech sil, abychom vytvořili různorodé pracovní prostředí. Využíváme toho, že jsme rozdílní. Naši zaměstnanci cítí, že si jich vážíme za jejich jedinečnost, za jejich různorodá nadání a jsou rádi, že každý může být sám sebou.

Práce v IKEA

Každá práce je pro nás i naše fungování důležitá. Nabízíme řadu pracovních pozic s různou výší pracovních úvazků a různou flexibilitou pracovní doby. Když se vám změní životní situace, je možné změnit i rozsah pracovního úvazku a přizpůsobit ho tak tomu, co právě potřebujete.

Jaké pozice nabízíme?

V rámci IKEA chceme lépe poznat, co potřebujete a jaké máte očekávání. Chceme, abyste dobře zvládli začlenění do týmu a do společnosti IKEA. Pojďte uplatnit to, co už umíte, nebo se nebojte zkusit něco nového a rozvinout svůj talent. Můžete se zapojit do prodeje, pracovat na pokladnách, uplatnit se v oddělení služeb zákazníkům, v  restauraci nebo v administrativě. Umíme upravit délku pracovní doby a přizpůsobit se vašemu pracovnímu tempu. Rádi vám poradíme, jaká práce by pro vás byla vhodná podle její fyzické a mentální náročnosti tak, aby vás bavila a plně vám vyhovovala.

Nenašli jste pro sebe v IKEA vhodnou pozici?

Využijte možnost přihlásit se do naší databáze uchazečů přes tento odkaz.

Rádi vás budeme kontaktovat.

Aktuální volná místa vhodná také pro lidi s hendikepem

Nikdy v tom nejste sami

V začátcích provázíme všechny nové kolegy nejen pozicí, ale i prostředím. Významná je pomoc mentora z řad kolegů, na kterého se můžete obrátit, kdykoliv potřebujete něco vysvětlit. Ten vás taky naučí všechno, co potřebujete pro práci u nás umět. Snažíme se pracovat s bariérami nejen v prostředí, ale i v podvědomí lidí.

Jaké jsou zkušenosti našich zaměstnanců?

Přečtěte si, co říkají naši zaměstnanci o tom, jaké to je pracovat v IKEA, co se jim u nás líbí a z čeho měli před nástupem obavy.

MARTIN

Kde pracuješ? IKEA Ostrava

Na jaké pozici pracuješ? Pracovník doplňování zboží

Jak dlouho jsi v IKEA?

Už 20 let.

 

Co se ti na IKEA jako zaměstnavateli nejvíce líbí?

To, jaký má IKEA přístup k zaměstancům včetně postižených.

Jak je to s flexibilitou v práci?

Pracovní doba mi maximálně vyhovuje. Zvykl jsem si vstávat ještě v nočních hodinách. V práci mi vychází vstříc, když chci cestovat. Cestování je mým velkým koníčkem.

 

Čeho ses nejvíce obával, když jsi nastupoval?

Nejvíc jsem se obával, že mé zdravotní postižení bude problémem pro to, abych mohl nastoupit. Když jsem byl vybrán, měl jsem obavy, jak budu zvládat svou práci, abych byl rovnocenným partnerem pro ostatní kolegy.

 

Jaké máš vztahy s kolegy? Jak vycházíte v týmu?

V kolektivu se cítím velmi dobře. Kolegové můj zdravotní stav naprosto respektují, berou na mě ohled a případně rádi pomohou.

 

Jak tě IKEA podpořila v rámci tvých zdravotních komplikací?

Při mé práci a zdravotním postižení je pro mě velmi důležité, abych pracoval na stejném úseku, kde vše dobře znám a zvládám. V tomto se mi dostává maximální podpory a vstřícnosti.

 

Jakou radu bys dal někomu se zdravotními komplikacemi, kdo uvažuje o práci v IKEA nebo se připravuje na výběrové řízení?

Ničeho se neboj, zanechej ostychu, přihlas se! Zkusit se má vše. Začátky mohou být složité, ale v IKEA najdeš podporu, porozumění a možnost realizace a začlenění do běžného života. Možná se staneme kolegy!

MARTA

Kde pracuješ? V IKEA Ostrava, personální oddělení

Na jaké pozici pracuješ? People & Culture Administrátor

Jak jsi vIKEA začínal/a ajaké role jsi do dnešní doby zastával/a?

Pokladní, Trezorová pokladní, Hlavní pokladní, Checkout Services Manager, Shopping Experience Manager, Easy Buying Experience Manager.

 

Proč jsi chtěl/a jít pracovat do IKEA?

V Ostravě se otevíral nový obchodní dům IKEA, tak jsme se s kamarádkou zkusily přihlásit a vyšlo to.

Jaké odpovědnosti či úkoly tě ve tvé současné roli nejvíce inspirují?

Inspirují mě lidé, se kterými pracuji, se kterými se potkávám, na personálním oddělení je to vlastně celý obchodní dům. Jelikož jsem na tomto oddělení teprve pár měsíců, tak se stále učím a to je to, co mě nejvíce inspiruje.

 

Jakou radu bys dal/a někomu, kdo zvažuje podobnou práci?

Zkus to, přijď k nám a vezmi s sebou dobrou náladu.

 

Co se ti nejvíc líbí na kultuře ahodnotách IKEA?

Líbí se mi pospolitost – to, že máme v práci takové domácí prostředí, že se k sobě hezky chováme a můžeme se kdykoliv zeptat na něco, čemu nerozumíme.

 

Jaké oddělení máš v obchodním domě nejraději a proč?

Mám ráda všechna oddělení, kterými jsem prošla. Každé oddělení má svoje specifikum a každé má jiný druh práce, ale přesto jsou si podobná. Každé z těchto oddělení mě naučilo spoustu věcí – jak komunikovat, jak vyřešit různé situace, jak pomoct ostatním z týmu, jak pomoct zákazníkovi. Potkala jsem tu různé lidi, se kterými jsem stále v kontaktu, s některými více, s některými méně, ale stále mi připomínají doby, kdy jsem s nimi byla denně. Se spoustou z nich se stýkám i v osobním životě a mám je ráda.

 

Jaký je tvůj oblíbený IKEA výrobek a proč?

Mám spoustu oblíbených výrobků, nejde vypíchnout jen jeden.

GABČA

Kde pracuješ? IKEA Brno

Na jaké pozici pracuješ?Picker pro přípravu on-line objednávek IKEA, dříve práce v IKEA Food

Jak dlouho jsi v IKEA?

Téměř 7 let.

 

Co se ti na IKEA jako zaměstnavateli nejvíce líbí?

IKEA jako zaměstnavatel umí ocenit své zaměstnance. Vždy si uvědomovala, že za výsledkem je tvrdá práce zaměstnanců. Líbí se mi také zázemí firmy, bonusy nebo flexi pasy a velkým benefitem je možnost si vše nastavit tak, aby mi to vyhovovalo.

Jak je to s flexibilitou v práci?

Pracovní dobu jsem si domluvila tak, aby mi vyhovovala. Nastavila jsme si začátek směny a také počet hodin a dní v týdnu, například včetně toho, abych nepracovala o víkendu.

 

Čeho ses nejvíce obávala, když jsi nastupovala?

Odehrálo se to hodně rychle, šla jsme na pohovor a ten samý den jsem dostala informaci, že můžu nastoupit. Nevěděla jsem přesně, co mě čeká za práci a jak velký zaměstnavatel to vlastně je. Na začátku jsem pracovala v oddělení se švédskými potravinami, upravovala jsem štítky a rovnala zboží.

 

Jak tě IKEA podpořila v rámci tvých zdravotních komplikací?

IKEA jako zaměstnavatel bere ohled na zdravotní stav. Dlouho jsem pracovala v IKEA Food, kde je práce fyzicky náročná, ale s ohledem na zdravotní stav jsem už dále nemohla pokračovat.
Chtěla jsem skončit úplně, ale IKEA mi nabídla možnost změnit oddělení. Nechtěli, abych odešla. Picking mi vyhovuje, chtěla jsem práci, kde můžu chodit a ne jenom sedět. To by mi nevyhovovalo.

 

Jakou radu bys dala někomu se zdravotními komplikacemi, kdo uvažuje o práci v IKEA nebo se připravuje na výběrové řízení?

Aby to zkusil, nebál se, a ten životopis poslal. Důležité je nebát se o tom mluvit, je to fakt o domluvě.