OZP

Máte chuť pracovat, ale kvůli svému zdravotnímu stavu je pro vás těžké najít vhodné pracovní uplatnění? Rádi byste přispěli k lepšímu každodennímu životu mnoha lidí? Přidejte se do týmu zaměstnanců IKEA.

NABÍDKA VOLNÝCH POZIC

Buďte sami sebou

Věříme, že jedinečnost každého z nás dělá IKEA lepší.

Každý jsme jiný, a právě naše rozdílnost přispívá k tvořivosti a podporuje náš růst. Snažíme se ze všech sil, abychom vytvořili různorodé pracovní prostředí. Využíváme toho, že jsme rozdílní. Naši zaměstnanci cítí, že si jich vážíme za jejich jedinečnost, za jejich různorodá nadání a jsou rádi, že každý může být sám sebou.

Práce v IKEA

Každá práce je pro nás i naše fungování důležitá. Nabízíme řadu pracovních pozic s různou výší pracovních úvazků a různou flexibilitou pracovní doby. Když se vám změní životní situace, je možné změnit i rozsah pracovního úvazku a přizpůsobit ho tak tomu, co právě potřebujete.

Jaké pozice nabízíme?

V rámci IKEA chceme lépe poznat, co potřebujete a jaké máte očekávání. Chceme, abyste dobře zvládli začlenění do týmu a do společnosti IKEA. Pojďte uplatnit to, co už umíte, nebo se nebojte zkusit něco nového a rozvinout svůj talent. Můžete se zapojit do prodeje, pracovat na pokladnách, uplatnit se v oddělení služeb zákazníkům, v  restauraci nebo v administrativě. Umíme upravit délku pracovní doby a přizpůsobit se vašemu pracovnímu tempu. Rádi vám poradíme, jaká práce by pro vás byla vhodná podle její fyzické a mentální náročnosti tak, aby vás bavila a plně vám vyhovovala.

Aktuální volná místa vhodná také pro lidi s hendikepem

Localization Specialist – Slovak languageLokalita Praha ZličínOddělení Další oddělení (IT, marketing, HR atd.)Organizační jednotka IKEA Česká republika, s.r.o.
Návrhář a prodejce kuchyní v IKEA Černý MostLokalita Praha Černý MostOddělení ProdejOrganizační jednotka IKEA Česká republika, s.r.o.

Nikdy v tom nejste sami

V začátcích provázíme všechny nové kolegy nejen pozicí, ale i prostředím. Významná je pomoc mentora z řad kolegů, na kterého se můžete obrátit, kdykoliv potřebujete něco vysvětlit. Ten vás taky naučí všechno, co potřebujete pro práci u nás umět. Snažíme se pracovat s bariérami nejen v prostředí, ale i v podvědomí lidí.

Jaké jsou zkušenosti našich zaměstnanců? 

Přečtěte si, co říkají naši zaměstnanci o tom, jaké to je pracovat v IKEA, co se jim u nás líbí a z čeho měli před nástupem obavy. 

Martin

Kde pracuješ? IKEA Ostrava

Na jaké pozici pracuješ?  Pracovník doplňování zboží

Jak dlouho jsi v IKEA?

Už 20 let.

 

Co se ti na IKEA jako zaměstnavateli nejvíce líbí?

To, jaký má IKEA přístup k zaměstancům včetně postižených.

Co se ti na IKEA jako zaměstnavateli nejvíce líbí?

To, jaký má IKEA přístup k zaměstancům, včetně postižených.

 

Jak je to s flexibilitou v práci? 

Pracovní doba mi maximálně vyhovuje. Zvykl jsem si vstávat ještě v nočních hodinách. V práci mi vychází vstříc, když chci cestovat. Cestování je mým velkým koníčkem.

 

Čeho ses nejvíce obával, když jsi nastupoval?

Nejvíc jsem se obával, že mé zdravotní postižení bude problémem pro to, abych mohl nastoupit. Když jsem byl vybrán, měl jsem obavy, jak budu zvládat svou práci, abych byl rovnocenným partnerem pro ostatní kolegy.

 

Jaké máš vztahy s kolegy? Jak vycházíte v týmu?

V kolektivu se cítím velmi dobře. Kolegové můj zdravotní stav naprosto respektují, berou na mě ohled a případně rádi pomohou.

 

Jak tě IKEA podpořila v rámci tvých zdravotních komplikací?

Při mé práci a zdravotním postižení je pro mě velmi důležité, abych pracoval na stejném úseku, kde vše dobře znám a zvládám. V tomto se mi dostává maximální podpory a vstřícnosti.

 

Jakou radu bys dal někomu se zdravotními komplikacemi, kdo uvažuje o práci v IKEA nebo se připravuje na výběrové řízení?

Ničeho se neboj, zanechej ostychu, přihlas se! Zkusit se má vše. Začátky mohou být složité, ale v IKEA najdeš podporu, porozumění a možnost realizace a začlenění do běžného života. Možná se staneme kolegy!

Gabča

Kde pracuješ? IKEA Brno

Na jaké pozici pracuješ? Picker pro přípravu on-line objednávek IKEA, dříve práce v IKEA Food

Jak dlouho jsi v IKEA?

Téměř 7 let.

 

Co se ti na IKEA jako zaměstnavateli nejvíce líbí?

IKEA jako zaměstnavatel umí ocenit své zaměstnance. Vždy si uvědomovala, že za výsledkem je tvrdá práce zaměstnanců. Líbí se mi také zázemí firmy, bonusy nebo flexi pasy a velkým benefitem je možnost si vše nastavit tak, aby mi to vyhovovalo.

 

Jak je to s flexibilitou v práci?

Pracovní dobu jsem si domluvila tak, aby mi vyhovovala. Nastavila jsme si začátek směny a také počet hodin a dní v týdnu, například včetně toho, abych nepracovala o víkendu.

 

Čeho ses nejvíce obávala, když jsi nastupovala?

Odehrálo se to hodně rychle, šla jsme na pohovor a ten samý den jsem dostala informaci, že můžu nastoupit. Nevěděla jsem přesně, co mě čeká za práci a jak velký zaměstnavatel to vlastně je. Na začátku jsem pracovala v oddělení se švédskými potravinami, upravovala jsem štítky a rovnala zboží. 

 

Jak tě IKEA podpořila v rámci tvých zdravotních komplikací?

IKEA jako zaměstnavatel bere ohled na zdravotní stav. Dlouho jsem pracovala v IKEA Food, kde je práce fyzicky náročná, ale s ohledem na zdravotní stav jsem už dále nemohla pokračovat.
Chtěla jsem skončit úplně, ale IKEA mi nabídla možnost změnit oddělení. Nechtěli, abych odešla. Picking mi vyhovuje, chtěla jsem práci, kde můžu chodit a ne jenom sedět. To by mi nevyhovovalo.

 

Jakou radu bys dala někomu se zdravotními komplikacemi, kdo uvažuje o práci v IKEA nebo se připravuje na výběrové řízení?

Aby to zkusil, nebál se, a ten životopis poslal. Důležité je nebát se o tom mluvit, je to fakt o domluvě.

 

Ondra

Kde pracuješ? IKEA Brno.

Na jaké pozici pracuješ? Lisař v oddělení Sklad a logistika

 

Jak dlouho jsi v IKEA?

Asi 6 let.

 

Co se ti na IKEA jako zaměstnavateli nejvíce líbí?

V IKEA si nejvíce vážím tolerance, zejména vzhledem k mému zdravotnímu stavu. Když procházím náročnějším obdobím a můj stav se zhorší nebo musím být hospitalizován, zaměstnavatel se mi vždy snaží vyjít vstříc a podpořit mě. Dále oceňuji firemní kulturu a kolektiv. Lidi se k sobě chovají přátelsky a s respektem, nedělají si podrazy.

A co pracovní doba? Vyhovuje ti?

Pracovní doba je flexibilní, to mi vyhovuje nejvíc. Pracuji na zkrácený pracovní úvazek, mám vždy 3 pracovní dny a pak 3 dny volna. Začínám brzo ráno, ale přizpůsobil jsem si biorytmus. Na druhou stranu jsem díky tomu v práci jenom 5–6 hodin a pak můžu doma odpočívat.

 

Jaké máš vztahy s kolegy? Jak vycházíte v týmu?

V týmu vládne otevřená komunikace a nebojíme si dávat zpětnou vazbu. Když se mi něco nelíbí, můžu oslovit vedoucího a všechno probrat. Například v období, kdy bylo více práce než obvykle, zařídil, aby se do některých aktivit zapojili i další zaměstnanci externí firmy. Díky tomu se všechno stíhalo, jak to bylo potřeba.

 

Čeho ses nejvíce obával, když jsi nastupoval?

Neměl jsem žádné obavy, do IKEA jsem přicházel nadšený. Nastoupil jsem na pozici doplňování zboží. Kolektiv mě ale podporoval, když jsem něco udělal špatně, řekli mi to hned a ukázali, jakým způsobem to dělat, abych si to zapamatoval. Takže to není tak, že když někdo nestíhá, tak po něm hned někdo řve. Obecně jsem ale cítil, že nezvládám tempo a jednotlivé úkoly, protože mi povaha mého handicapu komplikovala práci. Díky vedoucímu jsem pak změnil pozici, a to bylo skvělé. Nemusím teď tolik přemýšlet, můžu si více organizovat práci a čas a jsem tak míň pod stresem.

 

Jakou radu bys dal někomu se zdravotním postižením, kdo uvažuje o práci v IKEA nebo se připravuje na výběrové řízení?

Aby neměl strach. Čeká ho nebo ji tady skvělý kolektiv. Všechno je to o domluvě, je potřeba nebát si říct co potřebujete, to je fakt důležité. Navíc mě všichni berou, jaký jsem, a to včetně mé nemoci. Ví, že můžu mít těžký den nebo delší období ale taky, že mi můžou říct, jestli něco není v pořádku.