Lidé se zdravotním znevýhodněním

Máte chuť pracovat, ale kvůli svému zdravotnímu stavu je pro vás těžké najít vhodné pracovní uplatnění? Rádi byste přispěli k lepšímu každodennímu životu mnoha lidí? Přidejte se do týmu zaměstnanců IKEA.

Ukázat volná místa

Buďte sami sebou

Věříme, že jedinečnost každého z nás dělá IKEA lepší.

Každý jsme jiný, a právě naše rozdílnost přispívá k tvořivosti a podporuje náš růst. Snažíme se ze všech sil, abychom vytvořili různorodé pracovní prostředí. Využíváme toho, že jsme rozdílní. Naši zaměstnanci cítí, že si jich vážíme za jejich jedinečnost, za jejich různorodá nadání a jsou rádi, že každý může být sám sebou.

Práce v IKEA

Každá práce je pro nás i naše fungování důležitá. Nabízíme řadu pracovních pozic s různou výší pracovních úvazků a různou flexibilitou pracovní doby. Když se vám změní životní situace, je možné změnit i rozsah pracovního úvazku a přizpůsobit ho tak tomu, co právě potřebujete.

Jaké pozice nabízíme?

V rámci IKEA chceme lépe poznat, co potřebujete a jaké máte očekávání. Chceme, abyste dobře zvládli začlenění do týmu a do společnosti IKEA. Pojďte uplatnit, to co už umíte, nebo se nebojte zkusit něco nového a rozvinout svůj talent. Můžete se zapojit do prodeje, pracovat na pokladnách, uplatnit se v oddělení služeb zákazníkům, v restauraci nebo v administrativě. Umíme upravit délku pracovní doby a přizpůsobit se vašemu pracovnímu tempu. Rádi vám poradíme, jaká práce by pro vás byla vhodná podle její fyzické a mentální náročnosti tak, aby vás bavila a plně  vám vyhovovala.

Aktuální volná místa vhodná také pro lidi s hendikepem

Recruiter IKEA Brno (Temporary contract for 2 years)Lokalita BrnoOddělení Další oddělení (IT, marketing, HR atd.)Organizační jednotka IKEA Česká republika, s.r.o.
HR Generalist v IKEA BrnoLokalita BrnoOddělení Další oddělení (IT, marketing, HR atd.)Organizační jednotka IKEA Česká republika, s.r.o.
Team Leader v Restauraci, IKEA BrnoLokalita BrnoOddělení Restaurace, bistro, kavárnaOrganizační jednotka IKEA Česká republika, s.r.o.
People and Culture administrátor v IKEALokalita Praha Černý MostOddělení Další oddělení (IT, marketing, HR atd.)Organizační jednotka IKEA Česká republika, s.r.o.
Prodavač v Samoobslužné hale IKEA ZličínLokalita Praha ZličínOddělení ProdejOrganizační jednotka IKEA Česká republika, s.r.o.
Prodavač v oddělení Kuchyní, IKEA BrnoLokalita BrnoOddělení ProdejOrganizační jednotka IKEA Česká republika, s.r.o.
HR SPECIALISTA PRO VZDĚLÁVÁNÍLokalita Praha ZličínOddělení Další oddělení (IT, marketing, HR atd.)Organizační jednotka IKEA Česká republika, s.r.o.

Nikdy v tom nejste sami

V začátcích provázíme všechny nové kolegy nejen pozicí, ale i prostředím. Významná je pomoc mentora z řad kolegů, na kterého se můžete obrátit, kdykoliv potřebujete něco vysvětlit. Ten vás taky naučí všechno, co potřebujete pro práci u nás umět. Snažíme se pracovat s bariérami nejen v prostředí, ale i v podvědomí lidí.

Jaké jsou zkušenosti našich zaměstnanců? 

Přečtěte si, co říkají naši zaměstnanci o tom, jaké to je pracovat v IKEA, co se jim u nás líbí a z čeho měli před nástupem obavy. 

Kde pracuješ?

Pracuji v IKEA Brno.

Na jaké pozici pracuješ?

Pracuju jako Picker pro přípravu on-line objednávek IKEA. Ale dlouho jsem taky pracovala v rámci IKEA Food.

Chtěla jsem skončit úplně, ale IKEA mi nabídla možnost změnit oddělení. Nechtěli, abych odešla. Picking mi vyhovuje, chtěla jsem práci, kde můžu chodit a ne jenom sedět. To by mi nevyhovovalo. 

Čeho ses nejvíce obávala, když jsi nastupovala?

Odehrálo se to hodně rychle, šla jsme na pohovor a ten samý den jsem dostala informaci, že můžu nastoupit. Nevěděla jsem přesně, co mě čeká za práci a jak velký zaměstnavatel to vlastně je. Na začátku jsem pracovala v oddělení se švédskými potravinami, upravovala jsem štítky a rovnala zboží. 

Jakou radu bys dala někomu se zdravotními komplikacemi, kdo uvažuje o práci v IKEA nebo se připravuje na výběrové řízení?

Aby to zkusil, nebál se, a ten životopis poslal. Důležité je nebát se o tom mluvit, je to fakt o domluvě.

Gabča

Jak dlouho jsi v IKEA?

Téměř 7 let.

Co se ti na IKEA jako zaměstnavateli nejvíce líbí?

IKEA jako zaměstnavatel umí ocenit své zaměstnance. Vždy si uvědomovala, že za výsledkem je tvrdá práce zaměstnanců. Líbí se mi také zázemí firmy, bonusy nebo flexi pasy a velkým benefitem je možnost si vše nastavit tak, aby mi to vyhovovalo.

Jak je to s flexibilitou v práci?

Pracovní dobu jsem si domluvila tak, aby mi vyhovovala. Nastavila jsme si začátek směny a také počet hodin a dní v týdnu, například včetně toho, abych nepracovala o víkendu.

Jak tě IKEA podpořila v rámci tvých zdravotních komplikací?

IKEA jako zaměstnavatel bere ohled na zdravotní stav. Dlouho jsem pracovala v IKEA Food, kde je práce fyzicky náročná, ale s ohledem na zdravotní stav jsem už dále nemohla pokračovat.

Kde pracuješ?

Pracuji v IKEA Brno.

Na jaké pozici pracuješ?

Jako lisař v oddělení Sklad a logistika.

Čeho ses nejvíce obával, když jsi nastupoval?

Neměl jsem žádné obavy, do IKEA jsem přicházel nadšený. Nastoupil jsem na pozici doplňování zboží. Kolektiv mě ale podporoval, když jsem něco udělal špatně, řekli mi to hned a ukázali, jakým způsobem to dělat, abych si to zapamatoval. Takže to není tak, že když někdo nestíhá, tak po něm hned někdo řve. Obecně jsem ale cítil, že nezvládám tempo a jednotlivé úkoly, protože mi povaha mého handicapu komplikovala práci. Díky vedoucímu jsem pak změnil pozici, a to bylo skvělé. Nemusím teď tolik přemýšlet, můžu si více organizovat práci a čas a jsem tak míň pod stresem.

Jakou radu bys dal někomu se zdravotním postižením, kdo uvažuje o práci v IKEA nebo se připravuje na výběrové řízení?

Aby neměl strach. Čeká ho nebo ji tady skvělý kolektiv. Všechno je to o domluvě, je potřeba nebát si říct co potřebujete, to je fakt důležité. Navíc mě všichni berou, jaký jsem, a to včetně mé nemoci. Ví, že můžu mít těžký den nebo delší období ale taky, že mi můžou říct, jestli něco není v pořádku.

Ondra

Jak dlouho jsi v IKEA?

Asi 6 let.

Co se ti na IKEA jako zaměstnavateli nejvíce líbí?

V IKEA si nejvíce vážím tolerance, zejména vzhledem k mému zdravotnímu stavu. Když procházím náročnějším obdobím a můj stav se zhorší nebo musím být hospitalizován, zaměstnavatel se mi vždy snaží vyjít vstříc a podpořit mě. Dále oceňuji firemní kulturu a kolektiv. Lidi se k sobě chovají přátelsky a s respektem, nedělají si podrazy.

A co pracovní doba? Vyhovuje ti?

Pracovní doba je flexibilní, to mi vyhovuje nejvíc. Pracuji na zkrácený pracovní úvazek, mám vždy 3 pracovní dny a pak 3 dny volna. Začínám brzo ráno, ale přizpůsobil jsem si biorytmus. Na druhou stranu jsem díky tomu v práci jenom 5–6 hodin a pak můžu doma odpočívat.

Jaké máš vztahy s kolegy? Jak vycházíte v týmu?

V týmu vládne otevřená komunikace a nebojíme si dávat zpětnou vazbu. Když se mi něco nelíbí, můžu oslovit vedoucího a všechno probrat. Například v období, kdy bylo více práce než obvykle, zařídil, aby se do některých aktivit zapojili i další zaměstnanci externí firmy. Díky tomu se všechno stíhalo, jak to bylo potřeba.

Máme toho pro vás ještě více…

zaměstnaneckou slevu na výrobky IKEA

zdarma kávu, čaj a nealkoholické nápoje po celý den

poukázky Sodexo Flexi Pass na volnočasové aktivity, nákup brýlí, dovolené atd.

zvýhodněnou cenu na stravování ve vlastní zaměstnanecké restauraci

možnost příspěvku na hromadnou dopravu

odpočinková místa v zázemí

možnost příspěvku na penzijní nebo životní pojištění