50+

Máte zkušenosti, ale občas už nestíháte takové tempo jako dřív? Rádi byste přispěli k lepšímu každodennímu životu mnoha lidí? Přidejte se do týmu zaměstnanců IKEA.

NABÍDKA VOLNÝCH POZIC

Na věku nezáleží

V IKEA máte možnost být sami sebou. Respektujeme jeden druhého i naše odlišnosti, jsme zvídaví a přístupní novým nápadům a názorům. Hledáme ty, kdo jsou mladí duchem, mají pozitivní náhled na život a sdílí naše hodnoty. Také proto je pracovní atmosféra v IKEA velmi přátelská.

Fandíme rozdílnosti

Věříme, že každý jednotlivec může nabídnout něco hodnotného. Více než tituly oceňujeme iniciativu, týmovou práci a férový přístup. Péče o lidi, diverzita a inkluze jsou principy, které tvoří nedílnou část naší vize a našich hodnot. Každý jsme jiný, a právě naše rozdílnost přispívá k tvořivosti a podporuje náš růst.

Práce v IKEA

Každá práce je pro nás a naše fungování důležitá. Práce v IKEA nejsou jen prodavači a pokladní. Nabízíme řadu dalších pozic s různou výší pracovních úvazků a různou flexibilitou pracovní doby. Rozsah pracovního úvazku lze také v průběhu zaměstnání změnit se změnou vaší životní situace a podle vašich potřeb.

Jaké pozice nabízíme?

Nebojte se zkusit něco nového a rozvinout svůj talent. Můžete se zapojit do prodeje, na pokladnách, uplatnit se v oddělení služeb zákazníkům, v restauraci nebo v administrativě. Rádi vám poradíme, jaká práce by pro vás byla vhodná a plně vám vyhovovala.

Aktuální volná místa vhodná také pro uchazeče ve věku 50+

Nikdy v tom nejste sami

IKEA roste s tím, jak roste a rozvíjí se každý náš zaměstnanec. Podporujeme nové kolegy v jejich začátcích, poskytujeme širokou škálu interních školení a pomoc mentora z řad kolegů, na kterého se můžete obrátit, pokud potřebujete něco vysvětlit.

Učíme se a rosteme

Každý zaměstnanec má také příležitost vytvořit si plán rozvoje a v něm spolu se svým vedoucím stanovit, kam by se chtěl v následujících letech posunout nebo jakou práci si chce vyzkoušet. Pokud ale chcete zůstat na stávající pozici jako odborník a specialista několik let, máte i tuto možnost. Vše je jen na vás.

Jaké jsou zkušenosti našich zaměstnanců?

Přečtěte si, co říkají naši zaměstnanci o tom, jaké to je pracovat v IKEA, co se jim u nás líbí a z čeho měli před nástupem obavy.

Ivana

Kde pracuješ? IKEA Praha-Zličín

Na jaké pozici pracuješ? Hlavní pokladní

Co se ti na IKEA jako zaměstnavateli nejvíce líbí?

IKEA poskytuje zázemí silné společnosti, která se ke svým zaměstnancům chová vstřícně, korektně a dává jim možnost uplatnění v různých oblastech. Už jen výběrové řízení bylo úplně odlišné od všeho, co jsem poznala před IKEA. Líbí se mi, že je vždy možné o všem hovořit, a to nejen s mojí nadřízenou, ale také s ředitelem nebo dalšími manažery. Není výjimkou, že zastihnete ředitele nebo někoho z vedení společnosti ve žlutém pracovním tričku při prodeji v oddělení nebo jak vypomáhá na pokladnách nebo třeba při vybalování zboží. Jinde nevídané. Je toho hodně, proč jsem v IKEA i po letech velmi spokojená.

Co nejvíce oceňuješ, v čem vidíš u IKEA výhody a podporu oproti ostatním zaměstnavatelům pro věkovou skupinu zaměstnanců 50+?

IKEA neřeší věk, ale vaše schopnosti a dovednosti. Dává vám jistotu, že i když je vám více než 50 let, pořád můžete být pro zaměstnavatele přínosem. Nemám strach, že přijdu o práci kvůli věku. IKEA všem bez rozdílu věku dává možnost rozvoje a postupu, který závisí jen na vašich schopnostech a snaze.

 

Čeho ses nejvíce obávala při nástupu na tvoji pozici a ukázalo se to jako zbytečná obava?

Vše bylo pro mě úplně nové, takže obavy jsem měla. Jak z nového místa, tak i z toho, jak se mi podaří zapojit se do poměrné velkého kolektivu a jak obstojím v nové pozici. Obavy se brzy rozptýlily, protože jsem cítila podporu ze všech stran. Můj tehdejší vedoucí se zajímal, jak se mi první dny a týdny v práci daří. Všechny mé nové kolegyně a kolegové mi pomáhali, osobní oddělení bylo nápomocné s opravdu osobním přístupem ke každému zaměstnanci.

 

V čem máš podle tebe výhodu oproti mladším kolegům a kolegyním?

Mám už nějaké zkušenosti, jsem loajální a vážím si dobré práce. Už nemusím pečovat o male děti, i když i to jde s prací v IKEA skloubit díky možnosti částečných úvazků apod. To je rozhodně další velká výhoda, kterou IKEA nabízí.

 

Jakou radu bys dala někomu ve tvém věku, kdo uvažuje o zaměstnání v IKEA nebo se připravuje na výběrové řízení do IKEA?

Ať nemá z ničeho strach a je sám sebou. I když vím, že nervozita dokáže sehrát svou roli. A určitě bych mu IKEA doporučila.

Zdeněk

Kde pracuješ? IKEA Ostrava

Na jaké pozici pracuješ? Prodavač v oddělení Kuchyně a jídelny

Co se ti na IKEA jako zaměstnavateli nejvíce líbí?

IKEA jsem si zamiloval už jako zákazník. Vždy zde byla příjemná atmosféra. Jako zaměstnanec oceňuji firemní kulturu a hodnoty. Jsme si nápomocni a jeden na druhého se můžeme spolehnout.

Co nejvíce oceňuješ, v čem vidíš u IKEA výhody a podporu oproti ostatním zaměstnavatelům pro věkovou skupinu zaměstnanců 50+?

U zaměstnavatele vítám zájem o lidi a jejich potřeby. Jsem rád, že IKEA zaměstnává lidi všech věkových skupin. Jeden od druhého se tak můžeme mnohému přiučit a využít své nově nabyté poznatky pro vlastní rozvoj.

 

Čeho ses nejvíce obával při nástupu na tvoji pozici a ukázalo se to jako zbytečná obava?

Při samotném nástupu jsem měl obavy z komunikace v angličtině. Vždy se však našel nějaký kolega, který mi s tímto pomohl. Sám jsem pak s pomocí IKEA kurzy anglického jazyka navštěvoval. Nyní vím, že se nemusím bát. Jsme tým a vždy se společnými silami se zákazníkem domluvíme.

 

V čem máš podle tebe výhodu oproti mladším kolegům a kolegyním?

Osobně necítím svůj věk jako překážku ve výkonu své profese, naopak ho vnímám jako výhodu. Díky svým letitým zkušenostem mohu zákazníkům snadno pomoci a mladším kolegům poradit. Takže si myslím a také to tak cítím, že mohu být díky tomu pro firmu přínosem.

 

Jakou radu bys dal někomu ve tvém věku, kdo uvažuje o zaměstnání v IKEA nebo se připravuje na výběrové řízení do IKEA?

Někdo by se mohl obávat toho, že se pomaleji učí a přizpůsobuje novým věcem. Tato obava je ale zbytečná. Chce to jednoduše se nebát, přijít a zkusit to. Být sebou samým, na nic si nehrát. Každá zkušenost se počítá a co nevyšlo dnes, může vyjít již zítra.

Zdenka

Kde pracuješ? IKEA Ostrava

Na jaké pozici pracuješ? Prodavačka v oddělení Dětská IKEA

Co se ti na IKEA jako zaměstnavateli nejvíce líbí?

Líbí se mi slušnost a ohleduplnost, která je ve firmě mezi kolegy a kolegyněmi. Také respektování každého zaměstnance a jeho názorů. Dnes je v IKEA více mixovaný kolektiv kolegů v různém věku, než tomu bylo dříve, když jsem do práce nastupovala.

Co nejvíce oceňuješ, v čem vidíš u IKEA výhody a podporu oproti ostatním zaměstnavatelům pro věkovou skupinu zaměstnanců 50+?

V IKEA si váží zkušenosti starších a kolegové mne berou s respektem. To je pro mě velmi důležité. Díky kolektivu, který kolem mne je, se cítím mladší. Dokonce i v mém věku mám možnost se vzdělávat a rozvíjet, což je skvělé.

 

Čeho ses nejvíce obávala při nástupu na tvoji pozici a ukázalo se to jako zbytečná obava?

Obávala jsem se angličtiny a práce na počítači. Ale díky kolegům a možnosti se účastnit školení a vzdělávacích programů, jsem vše bez problémů zvládla. Dnes vím, že angličtinu tolik na mé pozici nepotřebuji a na počítači jsem se naučila pracovat a jde mi to dobře.

 

V čem máš podle tebe výhodu oproti mladším kolegům a kolegyním?

Výhodou je určitě můj nadhled a zkušenosti a to, že můžu přispět radou. Beru věci s větší lehkostí a vím, že se dá vše vyřešit. Řekla bych, že jsem o něco více diplomat než mladší kolegové. Zákazníci jsou často rádi, že je na prodejní ploše i někdo věkově starší a můžou si vybrat, kdo je obslouží.

 

Jakou radu bys dala někomu ve tvém věku, kdo uvažuje o zaměstnání v IKEA nebo se připravuje na výběrové řízení do IKEA?

Nebát se a zkusit to. Pokud bude potřeba, vždy vám pomohou ostatní. S takovou podporou se dá každá práce zvládnout a naučit. Zajděte do IKEA na výběrové řízení a můžete si vyzkoušet, jaké to je a že se není třeba obávat.