50+

Máte zkušenosti, ale občas už nestíháte takové tempo jako dřív? Rádi byste přispěli k lepšímu každodennímu životu mnoha lidí? Přidejte se do týmu zaměstnanců IKEA.

NABÍDKA VOLNÝCH POZIC

Na věku nezáleží

V IKEA máte možnost být sami sebou. Respektujeme jeden druhého i naše odlišnosti, jsme zvídaví a přístupní novým nápadům a názorům. Hledáme ty, kdo jsou mladí duchem, mají pozitivní náhled na život a sdílí naše hodnoty. Také proto je pracovní atmosféra v IKEA velmi přátelská.

Fandíme rozdílnosti

Věříme, že každý jednotlivec může nabídnout něco hodnotného. Více než tituly oceňujeme iniciativu, týmovou práci a férový přístup. Péče o lidi, diverzita a inkluze jsou principy, které tvoří nedílnou část naší vize a našich hodnot. Každý jsme jiný, a právě naše rozdílnost přispívá k tvořivosti a podporuje náš růst.

Práce v IKEA

Každá práce je pro nás a naše fungování důležitá. Práce v IKEA nejsou jen prodavači a pokladní. Nabízíme řadu dalších pozic s různou výší pracovních úvazků a různou flexibilitou pracovní doby. Rozsah pracovního úvazku lze také v průběhu zaměstnání změnit se změnou vaší životní situace a podle vašich potřeb.

Jaké pozice nabízíme?

Nebojte se zkusit něco nového a rozvinout svůj talent. Můžete se zapojit do prodeje, na pokladnách, uplatnit se v oddělení služeb zákazníkům, v restauraci nebo v administrativě. Rádi vám poradíme, jaká práce by pro vás byla vhodná a plně vám vyhovovala.

Aktuální volná místa vhodná také pro uchazeče ve věku 50+

Prodavač v odd.Textilu IKEA Černý MostLokalita Praha Černý MostOddělení ProdejOrganizační jednotka IKEA Česká republika, s.r.o.
Pracovník Kontaktního centra IKEALokalita Praha ZličínOddělení Kontaktní centrumOrganizační jednotka IKEA Česká republika, s.r.o.
Noční skladník IKEA Černý MostLokalita Praha Černý MostOddělení Sklad a logistikaOrganizační jednotka IKEA Česká republika, s.r.o.
Prodavač odd. Plánování Kuchyní IKEA ZličínLokalita Praha ZličínOddělení ProdejOrganizační jednotka IKEA Česká republika, s.r.o.
Prodavač odd. Plánování Kuchyní IKEA Černý MostLokalita Praha Černý MostOddělení ProdejOrganizační jednotka IKEA Česká republika, s.r.o.
Pracovník Služeb zákazníkům IKEA Černý MostLokalita Praha Černý MostOddělení Služby zákazníkům, reklamaceOrganizační jednotka IKEA Česká republika, s.r.o.

Nikdy v tom nejste sami

IKEA roste s tím, jak roste a rozvíjí se každý náš zaměstnanec. Podporujeme nové kolegy v jejich začátcích, poskytujeme širokou škálu interních školení a pomoc mentora z řad kolegů, na kterého se můžete obrátit, pokud potřebujete něco vysvětlit.

Učíme se a rosteme

Každý zaměstnanec má také příležitost vytvořit si plán rozvoje a v něm spolu se svým vedoucím stanovit, kam by se chtěl v následujících letech posunout nebo jakou práci si chce vyzkoušet. Pokud ale chcete zůstat na stávající pozici jako odborník a specialista několik let, máte i tuto možnost. Vše je jen na vás.

Jaké jsou zkušenosti našich zaměstnanců?

Přečtěte si, co říkají naši zaměstnanci o tom, jaké to je pracovat v IKEA, co se jim u nás líbí a z čeho měli před nástupem obavy.

Ivana

Kde pracuješ? IKEA Praha-Zličín

Na jaké pozici pracuješ? Hlavní pokladní

Co se ti na IKEA jako zaměstnavateli nejvíce líbí?

IKEA poskytuje zázemí silné společnosti, která se ke svým zaměstnancům chová vstřícně, korektně a dává jim možnost uplatnění v různých oblastech. Už jen výběrové řízení bylo úplně odlišné od všeho, co jsem poznala před IKEA. Líbí se mi, že je vždy možné o všem hovořit, a to nejen s mojí nadřízenou, ale také s ředitelem nebo dalšími manažery. Není výjimkou, že zastihnete ředitele nebo někoho z vedení společnosti ve žlutém pracovním tričku při prodeji v oddělení nebo jak vypomáhá na pokladnách nebo třeba při vybalování zboží. Jinde nevídané. Je toho hodně, proč jsem v IKEA i po letech velmi spokojená.

 

 

Co nejvíce oceňuješ, v čem vidíš u IKEA výhody a podporu oproti ostatním zaměstnavatelům pro věkovou skupinu zaměstnanců 50+?

IKEA neřeší věk, ale vaše schopnosti a dovednosti. Dává vám jistotu, že i když je vám více než 50 let, pořád můžete být pro zaměstnavatele přínosem. Nemám strach, že přijdu o práci kvůli věku. IKEA všem bez rozdílu věku dává možnost rozvoje a postupu, který závisí jen na vašich schopnostech a snaze.

 

Čeho ses nejvíce obávala při nástupu na tvoji pozici a ukázalo se to jako zbytečná obava?

Vše bylo pro mě úplně nové, takže obavy jsem měla. Jak z nového místa, tak i z toho, jak se mi podaří zapojit se do poměrné velkého kolektivu a jak obstojím v nové pozici. Obavy se brzy rozptýlily, protože jsem cítila podporu ze všech stran. Můj tehdejší vedoucí se zajímal, jak se mi první dny a týdny v práci daří. Všechny mé nové kolegyně a kolegové mi pomáhali, osobní oddělení bylo nápomocné s opravdu osobním přístupem ke každému zaměstnanci.

 

V čem máš podle tebe výhodu oproti mladším kolegům a kolegyním?

Mám už nějaké zkušenosti, jsem loajální a vážím si dobré práce. Už nemusím pečovat o male děti, i když i to jde s prací v IKEA skloubit díky možnosti částečných úvazků apod. To je rozhodně další velká výhoda, kterou IKEA nabízí.

 

Jakou radu bys dala někomu ve tvém věku, kdo uvažuje o zaměstnání v IKEA nebo se připravuje na výběrové řízení do IKEA?

Ať nemá z ničeho strach a je sám sebou. I když vím, že nervozita dokáže sehrát svou roli. A určitě bych mu IKEA doporučila.

 

Zdeněk

Kde pracuješ? IKEA Ostrava

Na jaké pozici pracuješ? Prodavač v oddělení Kuchyně a jídelny

Co se ti na IKEA jako zaměstnavateli nejvíce líbí?

IKEA jsem si zamiloval už jako zákazník. Vždy zde byla příjemná atmosféra. Jako zaměstnanec oceňuji firemní kulturu a hodnoty. Jsme si nápomocni a jeden na druhého se můžeme spolehnout.

 

 

Co nejvíce oceňuješ, v čem vidíš u IKEA výhody a podporu oproti ostatním zaměstnavatelům pro věkovou skupinu zaměstnanců 50+?

U zaměstnavatele vítám zájem o lidi a jejich potřeby. Jsem rád, že IKEA zaměstnává lidi všech věkových skupin. Jeden od druhého se tak můžeme mnohému přiučit a využít své nově nabyté poznatky pro vlastní rozvoj.

 

Čeho ses nejvíce obával při nástupu na tvoji pozici a ukázalo se to jako zbytečná obava?

Při samotném nástupu jsem měl obavy z komunikace v angličtině. Vždy se však našel nějaký kolega, který mi s tímto pomohl. Sám jsem pak s pomocí IKEA kurzy anglického jazyka navštěvoval. Nyní vím, že se nemusím bát. Jsme tým a vždy se společnými silami se zákazníkem domluvíme.

 

V čem máš podle tebe výhodu oproti mladším kolegům a kolegyním?

Osobně necítím svůj věk jako překážku ve výkonu své profese, naopak ho vnímám jako výhodu. Díky svým letitým zkušenostem mohu zákazníkům snadno pomoci a mladším kolegům poradit. Takže si myslím a také to tak cítím, že mohu být díky tomu pro firmu přínosem.

 

Jakou radu bys dal někomu ve tvém věku, kdo uvažuje o zaměstnání v IKEA nebo se připravuje na výběrové řízení do IKEA?

Někdo by se mohl obávat toho, že se pomaleji učí a přizpůsobuje novým věcem. Tato obava je ale zbytečná. Chce to jednoduše se nebát, přijít a zkusit to. Být sebou samým, na nic si nehrát. Každá zkušenost se počítá a co nevyšlo dnes, může vyjít již zítra.

 

Zdenka

Kde pracuješ? IKEA Ostrava

Na jaké pozici pracuješ? Prodavačka v oddělení Dětská IKEA

Co se ti na IKEA jako zaměstnavateli nejvíce líbí?

Líbí se mi slušnost a ohleduplnost, která je ve firmě mezi kolegy a kolegyněmi. Také respektování každého zaměstnance a jeho názorů. Dnes je v IKEA více mixovaný kolektiv kolegů v různém věku, než tomu bylo dříve, když jsem do práce nastupovala.

 

Co nejvíce oceňuješ, v čem vidíš u IKEA výhody a podporu oproti ostatním zaměstnavatelům pro věkovou skupinu zaměstnanců 50+?

V IKEA si váží zkušenosti starších a kolegové mne berou s respektem. To je pro mě velmi důležité. Díky kolektivu, který kolem mne je, se cítím mladší. Dokonce i v mém věku mám možnost se vzdělávat a rozvíjet, což je skvělé.

 

Čeho ses nejvíce obávala při nástupu na tvoji pozici a ukázalo se to jako zbytečná obava?

Obávala jsem se angličtiny a práce na počítači. Ale díky kolegům a možnosti se účastnit školení a vzdělávacích programů, jsem vše bez problémů zvládla. Dnes vím, že angličtinu tolik na mé pozici nepotřebuji a na počítači jsem se naučila pracovat a jde mi to dobře.

 

V čem máš podle tebe výhodu oproti mladším kolegům a kolegyním?

Výhodou je určitě můj nadhled a zkušenosti a to, že můžu přispět radou. Beru věci s větší lehkostí a vím, že se dá vše vyřešit. Řekla bych, že jsem o něco více diplomat než mladší kolegové. Zákazníci jsou často rádi, že je na prodejní ploše i někdo věkově starší a můžou si vybrat, kdo je obslouží.

 

Jakou radu bys dala někomu ve tvém věku, kdo uvažuje o zaměstnání v IKEA nebo se připravuje na výběrové řízení do IKEA?

Nebát se a zkusit to. Pokud bude potřeba, vždy vám pomohou ostatní. S takovou podporou se dá každá práce zvládnout a naučit. Zajděte do IKEA na výběrové řízení a můžete si vyzkoušet, jaké to je a že se není třeba obávat.