50+

Máte zkušenosti, ale občas už nestíháte takové tempo jako dřív? Rádi byste přispěli k lepšímu každodennímu životu mnoha lidí? Přidejte se do týmu zaměstnanců IKEA.

NABÍDKA VOLNÝCH POZIC

Na věku nezáleží

V IKEA máte možnost být sami sebou. Respektujeme jeden druhého i naše odlišnosti, jsme zvídaví a přístupní novým nápadům a názorům. Hledáme ty, kdo jsou mladí duchem, mají pozitivní náhled na život a sdílí naše hodnoty. Také proto je pracovní atmosféra v IKEA velmi přátelská.

Fandíme rozdílnosti

Věříme, že každý jednotlivec může nabídnout něco hodnotného. Více než tituly oceňujeme iniciativu, týmovou práci a férový přístup. Péče o lidi, diverzita a inkluze jsou principy, které tvoří nedílnou část naší vize a našich hodnot. Každý jsme jiný, a právě naše rozdílnost přispívá k tvořivosti a podporuje náš růst.

Práce v IKEA

Každá práce je pro nás a naše fungování důležitá. Práce v IKEA nejsou jen prodavači a pokladní. Nabízíme řadu dalších pozic s různou výší pracovních úvazků a různou flexibilitou pracovní doby. Rozsah pracovního úvazku lze také v průběhu zaměstnání změnit se změnou vaší životní situace a podle vašich potřeb.

Jaké pozice nabízíme?

Nebojte se zkusit něco nového a rozvinout svůj talent. Můžete se zapojit do prodeje, na pokladnách, uplatnit se v oddělení služeb zákazníkům, v restauraci nebo v administrativě. Rádi vám poradíme, jaká práce by pro vás byla vhodná a plně vám vyhovovala.

Aktuální volná místa vhodná také pro uchazeče ve věku 50+

Prodavač kuchyňských doplňků IKEA BrnoLokalita BrnoOddělení ProdejOrganizační jednotka IKEA Česká republika, s.r.o.
Ranní doplňování zboží IKEA Brno (5:00-10:00, lze i déle)Lokalita BrnoOddělení Sklad a logistikaOrganizační jednotka IKEA Česká republika, s.r.o.
Team Leader/vedoucí v logistice IKEA Brno (40h/t)Lokalita BrnoOddělení Sklad a logistikaOrganizační jednotka IKEA Česká republika, s.r.o.
Zaměstnanec kantýny IKEA Černý Most (20-30h/týdně)Lokalita Praha Černý MostOddělení Restaurace, bistro, kavárnaOrganizační jednotka IKEA Česká republika, s.r.o.
Barista/Kavárna IKEA Černý Most (30h/týdně)Lokalita Praha Černý MostOddělení Restaurace, bistro, kavárnaOrganizační jednotka IKEA Česká republika, s.r.o.
Pracovník Bistra a Švédského obchůdku IKEA Černý Most(20h/t)Lokalita Praha Černý MostOddělení Restaurace, bistro, kavárnaOrganizační jednotka IKEA Česká republika, s.r.o.
Návrhář/prodejce kuchyní IKEA Zličín (30-40h/týdně)Lokalita Praha ZličínOddělení ProdejOrganizační jednotka IKEA Česká republika, s.r.o.
Specialista správy budovy IKEA ZličínLokalita Praha ZličínOddělení Další oddělení (IT, marketing, HR atd.)Organizační jednotka IKEA Česká republika, s.r.o.
Specialista vzdělávání/ HR Generalist IKEA Černý MostLokalita Praha Černý MostOddělení Další oddělení (IT, marketing, HR atd.)Organizační jednotka IKEA Česká republika, s.r.o.
Staň se managerem prodejního týmu v IKEA Černý MostLokalita Praha Černý MostOddělení ProdejOrganizační jednotka IKEA Česká republika, s.r.o.
Picker/Příprava online obj. IKEA Brno (převážně ranní směny)Lokalita BrnoOddělení Sklad a logistikaOrganizační jednotka IKEA Česká republika, s.r.o.
Interiérový konzultant IKEA Brno (pracovní doba po - pá)Lokalita BrnoOddělení ProdejOrganizační jednotka IKEA Česká republika, s.r.o.
Picker- vychystávač online objednávek IKEA Černý MostLokalita Praha Černý MostOddělení Sklad a logistikaOrganizační jednotka IKEA Česká republika, s.r.o.
Pokladní v IKEA Brno (30 až 40h/t)Lokalita BrnoOddělení PokladnyOrganizační jednotka IKEA Česká republika, s.r.o.
Noční skladník IKEA Černý Most, mzda až 35000 KčLokalita Praha Černý MostOddělení Sklad a logistikaOrganizační jednotka IKEA Česká republika, s.r.o.

Nikdy v tom nejste sami

IKEA roste s tím, jak roste a rozvíjí se každý náš zaměstnanec. Podporujeme nové kolegy v jejich začátcích, poskytujeme širokou škálu interních školení a pomoc mentora z řad kolegů, na kterého se můžete obrátit, pokud potřebujete něco vysvětlit.

Učíme se a rosteme

Každý zaměstnanec má také příležitost vytvořit si plán rozvoje a v něm spolu se svým vedoucím stanovit, kam by se chtěl v následujících letech posunout nebo jakou práci si chce vyzkoušet. Pokud ale chcete zůstat na stávající pozici jako odborník a specialista několik let, máte i tuto možnost. Vše je jen na vás.

Jaké jsou zkušenosti našich zaměstnanců?

Přečtěte si, co říkají naši zaměstnanci o tom, jaké to je pracovat v IKEA, co se jim u nás líbí a z čeho měli před nástupem obavy.

Zdeněk

Kde pracuješ? V IKEA Ostrava

Na jaké pozici pracuješ? Prodavač v oddělení Kuchyně a jídelny

Jak jsi vIKEA začínal/a ajaké role jsi do dnešní doby zastával/a? 

Začínal jsem jako prodavač v samoobslužné hale. Během 21 let v IKEA jsem prošel v pozici prodavače téměř všemi odděleními.  Potom mě zlákala práce dekoratéra, kterou jsem po nějaké době ze zdravotních důvodů opustil. Zastával jsem také pozici Shopkeeper a Recovery Manager. Působil jsem take na službách zákazníkům. Nyní jsem výjezdový reklamační specialista, prodejce a poradce v kuchyních.

 

Proč jsi chtěl/a jít pracovat do IKEA? 

Oslovila kultura prodeje IKEA, usměvavý a vstřícný personal. Také se zajímám o vybavení a design interiéru. 

 

Jaké odpovědnosti či úkoly tě ve tvé současné roli nejvíce inspirují? 

V oddělení kuchyní zodpovídám za kondici vystavených kuchyní a za jejich obměnu.  

Mohu tak využít letité zkušenosti. Udržuji se stále v obraze ohledně novinek a mohu tak   

lépe zákazníkům poradit.

 

Jakou radu bys dal/a někomu, kdo zvažuje podobnou práci? 

Aby věřil sám v sebe, lidem kolem sebe a bral zákazníky jako rovnocenné partnery. 

Vše ostatní potřebné k práci v IKEA se dá naučit. 

 

Co se ti nejvíc líbí na kultuře ahodnotách IKEA? 

Jednoduchost, pospolitost. 

 

Jaké oodělení máš na OD nejradějiproč?  

Tím, že jsem si v IKEA prošel mnoha různorodými odděleními, mohu nyní na práci kolegů nahlížet i z jejich pohledu. A tak pro mě není jednoduché říct, které oddělení mám nejraději. Každá pozice nabízí možnost rozvoje a sebeuspokojení. Nejdůležitější pro mě je komunikace s lidmi. 

 

Jaký je tvůj oblíbený IKEA výrobekproč? 

Skládací schůdky BEKVÄM, protože ve své konstrukci skrývají mnoho možností využití. Jsou tady když potřebuji dosáhnout na něco,čemu mi zdvižené paže nestačí, poslouží jako stolička, když se nás doma sejde vice, než máme židlí. Také jako příruční stoleček nejsou k zahození. A když je zrovna k ničemu nepotřebuji? Jednoduše je sklopím jako štafle a zavěsím na přibalený háček na stěnu. 

Ivana

Kde pracuješ? IKEA Praha-Zličín

Na jaké pozici pracuješ? Hlavní pokladní

Co se ti na IKEA jako zaměstnavateli nejvíce líbí?

IKEA poskytuje zázemí silné společnosti, která se ke svým zaměstnancům chová vstřícně, korektně a dává jim možnost uplatnění v různých oblastech. Už jen výběrové řízení bylo úplně odlišné od všeho, co jsem poznala před IKEA. Líbí se mi, že je vždy možné o všem hovořit, a to nejen s mojí nadřízenou, ale také s ředitelem nebo dalšími manažery. Není výjimkou, že zastihnete ředitele nebo někoho z vedení společnosti ve žlutém pracovním tričku při prodeji v oddělení nebo jak vypomáhá na pokladnách nebo třeba při vybalování zboží. Jinde nevídané. Je toho hodně, proč jsem v IKEA i po letech velmi spokojená.

 

 

Co nejvíce oceňuješ, v čem vidíš u IKEA výhody a podporu oproti ostatním zaměstnavatelům pro věkovou skupinu zaměstnanců 50+?

IKEA neřeší věk, ale vaše schopnosti a dovednosti. Dává vám jistotu, že i když je vám více než 50 let, pořád můžete být pro zaměstnavatele přínosem. Nemám strach, že přijdu o práci kvůli věku. IKEA všem bez rozdílu věku dává možnost rozvoje a postupu, který závisí jen na vašich schopnostech a snaze.

 

Čeho ses nejvíce obávala při nástupu na tvoji pozici a ukázalo se to jako zbytečná obava?

Vše bylo pro mě úplně nové, takže obavy jsem měla. Jak z nového místa, tak i z toho, jak se mi podaří zapojit se do poměrné velkého kolektivu a jak obstojím v nové pozici. Obavy se brzy rozptýlily, protože jsem cítila podporu ze všech stran. Můj tehdejší vedoucí se zajímal, jak se mi první dny a týdny v práci daří. Všechny mé nové kolegyně a kolegové mi pomáhali, osobní oddělení bylo nápomocné s opravdu osobním přístupem ke každému zaměstnanci.

 

V čem máš podle tebe výhodu oproti mladším kolegům a kolegyním?

Mám už nějaké zkušenosti, jsem loajální a vážím si dobré práce. Už nemusím pečovat o male děti, i když i to jde s prací v IKEA skloubit díky možnosti částečných úvazků apod. To je rozhodně další velká výhoda, kterou IKEA nabízí.

 

Jakou radu bys dala někomu ve tvém věku, kdo uvažuje o zaměstnání v IKEA nebo se připravuje na výběrové řízení do IKEA?

Ať nemá z ničeho strach a je sám sebou. I když vím, že nervozita dokáže sehrát svou roli. A určitě bych mu IKEA doporučila.

Zdeňka

Kde pracuješ? V IKEA Ostrava

Na jaké pozici pracuješ? Prodavačka v oddělení Dětská IKEA (v důchodu)

Jak jsi vIKEA začínal/a ajaké role jsi do dnešní doby zastával/a? 

Začínala jsem doplňováním zboží. A potom jsem už jako prodavačka prošla všechna oddělení v Showroomu.

 

Proč jsi chtěl/a jít pracovat do IKEA? 

Líbilo se mi, když IKEA v Ostravě začínala. Obchodní dům byl čistý, krásný a otevřený pro všechny, pro dospělé i pro děti. IKEA mě hodně motivovala i v mém osobním životě.

 

Jaké odpovědnosti či úkoly tě ve tvé současné roli nejvíce inspirují? 

Mám ráda úkoly, které mohu splnit a vidět výsledky. Ať už jde o prodej, tržby nebo o spokojené zákazníky.

 

Jakou radu bys dal/a někomu, kdo zvažuje podobnou práci? 

Určitě někde začít a vyzkoušet to. Ale potom je také důležité někde vydržet.

 

Co se ti nejvíc líbí na kultuře ahodnotách IKEA? 

Slušnost, ochota pomáhat všem, sociální jistota.

 

Jaké oodělení máš v obchodním domě nejraději a proč?

Mám ráda dětské vybavení, od postýlek přes textilie až ke skříním a komodám. Ráda se zákazníkem o nákupu komunikuji, a hlavně mu poradím a nabídnu své zkušenosti.

 

Jaký je tvůj oblíbený výrobek IKEA a proč?

Mám ráda malé dětské stolečky a židle. Je úžasné pozorovat malé děti, jak si sedají a jsou důležité, že sedí za stolem. Jsem babička, tak to znám od vnoučat.