RODIČE

Nastupujete do práce po mateřské? Potřebujete skloubit práci a péči o malé děti? Přidejte se k IKEA, máme vám co nabídnout.

NABÍDKA VOLNÝCH POZIC

IKEA pro děti

IKEA byla vždy přátelská k dětem. Vyrábíme a prodáváme hračky, které podporují správný rozvoj dítěte již od útlého věku. Nabízíme bezpečný nábytek do dětských pokojů pro všechny věkové kategorie. V našich obchodních domech najdete dětské koutky, přebalovací pulty, kojící koutky, v restauraci dětské menu a prostor pro ohřívání dětského jídla nebo dětské židličky. Zkrátka, děti jsou podle nás ti nejdůležitější lidé na světě a jsou u nás vždy vítány.

IKEA pro rodiče

Rodiče představují velkou skupinu nejen návštěvníků, ale i zaměstnanců IKEA. Najdete u nás pracovní pozice, u kterých nabízíme flexibilní pracovní dobu, takže bez obav stihnete vyzvednout dítě ze školky. Na jiných pozicích se zase dají pracovní směny přizpůsobit tomu, že třeba potřebujete každou středu odpoledne volno na doprovázení dítěte do zájmového kroužku. Časté jsou kratší pracovní úvazky, které vyhovují vaší momentální životní situaci. U některých pracovních míst je částečně možná práce z domova.

Na mateřské dovolené stále v obraze

Mateřská nebo rodičovská dovolená by neměla být hendikepem na trhu práce. S našimi kolegyněmi a kolegy na mateřské a rodičovské dovolené neztrácíme kontakt, pravidelně je informujeme o dění v IKEA a společně se setkáváme. Myslíme na ně také s dárky a zveme je na firemní párty. Mohou přijít na roční hodnotící a rozvojový pohovor, kde probíráme mimo jiné jejich budoucí kariérní kroky.

Někteří z rodičů se chtějí aktivně zapojit do pracovních projektů hned, jakmile děti povyrostou. Umožňujeme jim proto pracovat na částečný úvazek, podle povahy práce případně i z domova, takže se mohou pohodlně věnovat rodině a práci zároveň.

Jak se pracuje v IKEA mamince na rodičovské dovolené? Podívejte se na příběh naší kolegyně Venduly.

Aktuální volná místa vhodná také pro rodiče

Aktuálně nenabízíme žádné volné pozice

Flexibilita a kariérní růst

Spolu se změnou vaší životní situace se můžete v IKEA domluvit na změně pracovního úvazku nebo jednoduše zkusit práci v jiném oddělení, která bude více vyhovovat vašim aktuálním možnostem, zájmům nebo potřebám. Nemusíte se obávat změny oboru. Poskytujeme celou řadu interních školení a vedoucí vždy podporují nového člena týmu a jeho rychlé začlenění. V IKEA zkrátka máte možnost být sami sebou.

Zkušenosti našich zaměstnanců

Jak se v IKEA cítí a jak se jim u nás pracuje, vám prozradí přímo sami zaměstnanci.

Lenka

Kde pracuješ? IKEA Praha-Zličín

Na jaké pozici pracuješ? Prodavačka specialistka v oddělení sedacích souprav a obývacích stěn

Co v IKEA oceňuješ jako pracující rodič?

Moje mladší dcera se narodila s Williamsovým syndromem a potřebuje velkou pomoc a podporu. Proto jsem se rozhodla pracovat na částečný úvazek. V IKEA jsem měla za posledních 22 let možnost pracovat na různých pozicích a v různých oddělení. Nikdy nebyl problém změnit a přizpůsobit si pracovní úvazek potřebám rodiny.

Vím, že rodiče hendikepovaných dětí mají velice složitou situaci na trhu práce. Jsem IKEA velice vděčná, že si můžu přizpůsobit svůj čas tak, abych byla schopná pečovat o dceru a zároveň nebyla vyčleněná z pracovního procesu.

Jakou práci jsi vykonávala při rodičovské dovolené?

Velkou výhodou práce v IKEA je, že se můžete dopředu domluvit, kolik hodin chcete odpracovat. Chodila jsem prodávat na dvě odpolední směny do oddělení Dětská IKEA, abych stíhala plnit i své rodičovské povinnosti.

 

Čeho ses při návratu do práce z rodičovské dovolené nejvíce obávala a ukázalo se to jako zbytečná obava?

V IKEA vždy panovala přátelská atmosféra a při návratu do pracovního procesu jsem se ničeho neobávala. Věděla jsem, že mě moji kolegové pomůžou s věcmi, které neznám, a podpoří mě svými zkušenostmi.

 

Jaké máš doporučení na skloubení rodinného a pracovního života?

Každý člověk se nachází v jiné životní situaci. Je potřeba, aby si nastavil svůj čas tak, aby nebyl zbytečně ve stresu a měl ze sebe dobrý pocit. Potom je totiž schopen přenášet pozitivní energii na rodinné příslušníky i na kolegy v práci. Pro mě je pohodová atmosféra moc důležitá.

Milena

Kde pracuješ? IKEA Praha-Černý Most

Na jaké pozici pracuješ? Administrativní pracovnice na osobním oddělení

Co v IKEA oceňuješ jako pracující rodič?

Velmi si vážím přístupu IKEA k maminkám a jsem vděčná za možnost pracovat při rodičovské dovolené. Po mých zkušenostech z předchozí rodičovské dovolené jsem už nechtěla zůstávat po celou dobu trvání doma. Obrátila jsem se proto na personální oddělení. Kolegové se mnou byli v kontaktu a posílali mi informace o volných pracovních pozicích.

Jakou práci jsi vykonávala při rodičovské dovolené?

Než jsem nastoupila na rodičovskou dovolenou, pracovala jsem jako manažerka Oddělení švédských specialit a bistra. Měla jsem štěstí, že ve chvíli, kdy jsem se chtěla vrátit do práce, otevřela se pozice administrativního pracovníka na personálním oddělení. Prošla jsem přijímacím pohovorem a nastoupila na zkrácený úvazek.

 

Čeho ses při návratu do práce z rodičovské dovolené nejvíce obávala a ukázalo se to jako zbytečná obava?

Díky práci v průběhu rodičovské dovolené nemám obavy, že se po návratu na plný pracovní úvazek budu cítit nesvá nebo v cizím prostředí. Naopak. Umožňuje mi to být v kontaktu se zaměstnavatelem a pracovním kolektivem a nepřipadám si „odříznutá“ od reality.

 

Jaké máš doporučení na skloubení rodinného a pracovního života?

Výhodou je zkrácený úvazek a možnost plánovat si směny podle vaší potřeby. Tato flexibilita mi umožňuje přizpůsobit si práci podle možností hlídání a rozvrhu partnera a babičky. Podle mě by každý rodič, který se stará o své malé děti, měl mít možnost pracovat. Jsem ráda, že IKEA má vstřícný přístup, protože to není na trhu práce v některých firmách samozřejmost.

Martina

Kde pracuješ? IKEA Ostrava

Na jaké pozici pracuješ? Vedoucí oddělení IKEA Business

Co v IKEA oceňuješ jako pracující rodič?

IKEA vychází rodičům a všeobecně zaměstnancům vstříc. Se svým vedoucím se mohu domluvit na změně či úpravě směny vždy, když to potřebuji. Díky těmto možnostem a také nepravidelné pracovní době, která je často zbytečně chápána jako nevýhoda, si mohu dovolit plný pracovní úvazek a zároveň se plně věnovat i mé rodině.

Dřív jsem využívala i částečný pracovní úvazek. IKEA tuto možnost zaměstnancům dává, aby si mohli práci přizpůsobit své životní situaci, což je fantastická výhoda.

Čeho ses při návratu do práce z rodičovské dovolené nejvíce obávala a ukázalo se to jako zbytečná obava?

Obávala jsem se změny mé pracovní pozice či snížení platu, což se ukázalo jako naprosto liché.

 

Jaké máš doporučení na skloubení rodinného a pracovního života?

Občas, zvláště při malých dětech, jsem si vypomáhala chůvou (studentkou na hlídání) na překlenutí doby, kdy se děti vrací ze školky či ze školy. No a pak práci, která vás baví. Někdy to není vůbec jednoduché. Člověk toho má opravdu hodně, ale pokud má práci i kolegy rád a jeho práce mu dává smysl, cítí se tam dobře, potom se vše dá zvládnout lehce.