RODIČE

Nastupujete do práce po mateřské? Potřebujete skloubit práci a péči o malé děti? Přidejte se k IKEA, máme vám co nabídnout.

NABÍDKA VOLNÝCH POZIC

IKEA pro děti

IKEA byla vždy přátelská k dětem. Prodáváme hračky, které podporují správný rozvoj dítěte již od útlého věku. Nabízíme bezpečný nábytek do dětských pokojů pro všechny věkové kategorie. V našich obchodních domech najdete dětské koutky, přebalovací pulty, kojící koutky, v restauraci dětské menu a prostor pro ohřívání dětského jídla.

IKEA pro rodiče

Rodiče představují velkou skupinu nejen návštěvníků, ale i zaměstnanců IKEA. Najdete u nás pracovní pozice, u kterých nabízíme flexibilní pracovní dobu, takže bez obav stihnete vyzvednout dítě ze školky či školy. Časté jsou kratší pracovní úvazky, které vyhovují vaší momentální životní situaci.

Na mateřské dovolené stále v obraze

Mateřská nebo rodičovská dovolená by neměla být hendikepem na trhu práce. S našimi kolegyněmi a kolegy na mateřské a rodičovské dovolené neztrácíme kontakt, pravidelně je informujeme o dění v IKEA a společně se setkáváme. Myslíme na ně také s dárky a zveme je na firemní párty. Mohou přijít na roční hodnotící a rozvojový pohovor, kde probíráme mimo jiné jejich budoucí kariérní kroky.

Někteří z rodičů se chtějí aktivně zapojit do pracovních projektů hned, jakmile děti povyrostou. Umožňujeme jim proto pracovat na částečný úvazek, podle povahy práce případně i z domova, takže se mohou pohodlně věnovat rodině a práci zároveň.

Aktuální volná místa vhodná také pro rodiče

Flexibilita a kariérní růst

Spolu se změnou vaší životní situace se můžete v IKEA domluvit na změně pracovního úvazku nebo jednoduše zkusit práci v jiném oddělení, která bude více vyhovovat vašim aktuálním možnostem, zájmům nebo potřebám. Nemusíte se obávat změny oboru. Poskytujeme celou řadu interních školení a vedoucí vždy podporují nového člena týmu a jeho rychlé začlenění. V IKEA zkrátka máte možnost být sami sebou.

Zkušenosti našich zaměstnanců

Zaměstnanci IKEA vám sami řeknou, jaké to je pracovat u nás a jak se u nás cítí.

KATKA

Kde pracuješ? IKEA Praha-Zličín

Na jaké pozici pracuješ? Prodavačka v oddělení Dětská IKEA

Co v IKEA oceňuješ jako pracující rodič?

Oceňuji, že mi IKEA vychází vstříc plánováním směn. Jako máma jsem uvítala zkrácenou otevírací dobu.

Jakou práci jsi vykonávala při rodičovské dovolené?

Moje práce v IKEA začala v oddělení Služby zákazníkům a po návratu z první rodičovské dovolené jsem sem opět nastoupila. Po roce jsem přešla do prodejního oddělení Dětská IKEA, odkud jsem pak odešla na druhou mateřskou dovolenou. Po třech letech jsem se vrátila a byla jsem moc ráda, že mi toto místo bylo opět nabídnuto.

 

Čeho ses při návratu do práce z rodičovské dovolené nejvíce obávala a ukázalo se to jako zbytečná obava?

Měla jsem strach z nových interních postupů, počítačových programů a také z nových kolegů. Nicméně jsem se obávala úplně zbytečně.

 

Jaké máš doporučení na skloubení rodinného a pracovního života?

Výhodou je, že mohu pracovat na zkrácený úvazek a můžu se tak věnovat práci i rodině na 100 %.

 

Filip

Kde pracuješ? IKEA Ostrava, oddělení logistiky

Na jaké pozici pracuješ? Goods Flow Manager In-Flow

Jaké oddělení máš v obchodním domě nejraději a proč?

Samozřejmě logistiku – protože zde pracuji, tato práce mě to baví, mám rád náš tým a také jsem se zde vypracoval na současnou pozici. Logistika mi ukázala, že je to směr, kterým se chci vydat, a plně mě naplňuje. Baví mě každodenní řešení nenadálých situací a zlepšování pracovních procesů, se kterými se zde setkávám a ihned je mohu řešit.

 

Jaký je tvůj oblíbený výrobek IKEA a proč?

Policový díl KALLAX – líbí se mi jeho variabilita. Můžeme ho použít k vystavení fotek a dalších předmětů, uložit si do něj oblečení, využít ho jako poličku, k rozdělení místnosti apod. Dá se k němu využít řada doplňků, které IKEA prodává. Můžete ho doma využít v každé místnosti, tak jak právě potřebujete. KALLAX vnímám jako jeden z nejvariabilnějších výrobků IKEA, byť se tak na první pohled nezdá.

 

Jak jsi vIKEA začínal/a ajaké role jsi do dnešní doby zastával/a?

V IKEA jsem začal pracovat před 10 lety. Má první pozice byla v oddělení IKEA Food. Nejprve jsem pracoval na myčce, kde jsem umýval nádobí od zákazníků.

Během prvního roku a půl jsem vystřídal téměř všechny možné funkce na tomto oddělení (příprava teplé a studené kuchyně, prodej výrobků a jídel v kantýně a bistru).

Následně jsem zastával pozici kuchaře a vydával jsem teplá jídla zákazníkům. Má poslední pozice v IKEA Food byla pozice vedoucího směny. Po roce a půl jsem dostal možnost pracovat na logistice. Zde jsem začal jako skladník a operátor vysokozdvižného vozíku. Práce mě velice bavila a následně jsem se v krátké době stal vedoucím týmu pro nový externí sklad – EMPU. Na této pozici jsem nasbíral mnoho zkušeností, a když se vyskytla příležitost přihlásit se na pozici Goods Flow Managera, využil jsem jí a tuto pozici již vykonávám několik let.

 

Proč jsi chtěl/a jít pracovat do IKEA?

Původně jsem hledal jen přivýdělek ke studiu a trvale pracovat v IKEA jsem neplánoval. Po příležitosti, která mi byla nabídnuta, kdy jsem měl možnost poznat nejen celkovou kulturu firmy, přístup zaměstnanců, přístup zaměstnavatele, možnost kariérního růstu a rozvoje, jsem se rozhodl v této firmě zůstat.

 

Jaká odpovědnost nebo jaké úkoly tě ve tvé současné roli nejvíce inspirují?

Má současná role mě naplňuje. Neustále se snažím hledat lepší cesty, vylepšovat a zefektivňovat procesy s ohledem na danou situaci. Nastavuji nové procesy, abychom mohli být co nejblíže zákazníkům. Rád pracuji s lidmi nejen ve svém týmu, ale i s kolegy z ostatních oddělení. Snažíme se najít co nejjednodušší a nejefektivnější postup práce. Rád přijímám každodenní výzvy.

 

Jakou radu bys dal/a někomu, kdo zvažuje podobnou práci?

Určitě pojď do toho. IKEA představuje širokou škálu možností kariérního růstu a pracovních možností. Myslím si, že kdo chce a má chuť, v IKEA se určitě najde.

 

Co se ti nejvíc líbí na kultuře ahodnotách IKEA?

Nejvíce se mi líbí obchodní myšlenka a jednotné nastavení kultury napříč regiony i cizími zeměmi. Z hodnot je mi nejblíže pospolitost a nadšení, které odrážejí i moji chuť, po tolika letech, se těšit každý den do práce. Udržitelnost, kdy při každodenní práci nezapomínáme na naši planetu. A vlastně všechny hodnoty, které jako IKEA máme, protože je utváří lidé, kteří zde pracují a já mám možnost se s nimi setkávat a spolupracovat každý den.

Lenka

Kde pracuješ? IKEA Praha-Zličín

Na jaké pozici pracuješ? Prodavačka specialistka v oddělení sedacích souprav a obývacích stěn

Co v IKEA oceňuješ jako pracující rodič?

Moje mladší dcera se narodila s Williamsovým syndromem a potřebuje velkou pomoc a podporu. Proto jsem se rozhodla pracovat na částečný úvazek.

V IKEA jsem měla za posledních 22 let možnost pracovat na různých pozicích a v různých oddělení. Nikdy nebyl problém změnit a přizpůsobit si pracovní úvazek potřebám rodiny.

Vím, že rodiče hendikepovaných dětí mají velice složitou situaci na trhu práce. Jsem IKEA velice vděčná, že si můžu přizpůsobit svůj čas tak, abych byla schopná pečovat o dceru a zároveň nebyla vyčleněná z pracovního procesu.

 

Jakou práci jsi vykonávala při rodičovské dovolené?

Velkou výhodou práce v IKEA je, že se můžete dopředu domluvit, kolik hodin chcete odpracovat. Chodila jsem prodávat na dvě odpolední směny do oddělení Dětská IKEA, abych stíhala plnit i své rodičovské povinnosti.

 

Čeho ses při návratu do práce z rodičovské dovolené nejvíce obávala a ukázalo se to jako zbytečná obava?

V IKEA vždy panovala přátelská atmosféra a při návratu do pracovního procesu jsem se ničeho neobávala. Věděla jsem, že mě moji kolegové pomůžou s věcmi, které neznám, a podpoří mě svými zkušenostmi.

 

Jaké máš doporučení na skloubení rodinného a pracovního života?

Každý člověk se nachází v jiné životní situaci. Je potřeba, aby si nastavil svůj čas tak, aby nebyl zbytečně ve stresu a měl ze sebe dobrý pocit. Potom je totiž schopen přenášet pozitivní energii na rodinné příslušníky i na kolegy v práci. Pro mě je pohodová atmosféra moc důležitá.