Proč IKEA?


U nás vládne pozitivní týmový duch. Jsme rozmanitá skupina lidí, kteří stojí nohama na zemi, jednají přímo a sdílejí vášeň pro zařizování domácnosti. Naše firemní kultura je založená na pospolitosti, nadšení a humoru. Rádi proto mezi sebou přivítáme kohokoliv, kdo sdílí stejné hodnoty a má stejně pozitivní náhled na život a práci jako my.

Místo, kde jsou lidé rádi

Pracovat u nás je jako pracovat s přáteli. Všichni si tykáme a oslovujeme se křestními jmény, nikoliv pozicemi a tituly. Se svým vedoucím nebo s ředitelem si můžeš sednout u kafe a otevřeně si popovídat. V zázemí máme vlastní zaměstnaneckou restauraci, kuřárnu a odpočinkový prostor, kde se můžeš v době pracovní přestávky připojit na internet nebo se podívat na televizi.

Co na to naši zaměstnanci

Nejlepší reference jsou vždy od někoho, kdo má vlastní přímou zkušenost. Zeptali jsme se tedy našich zaměstnanců v různých obchodních jednotkách, co se jim na práci v IKEA líbí.

Jak vypadá práce v IKEA?

To vám ve videu povypráví Tereza, Unit People & Culture Administrator. Podívejte se, jak vnímá práci v IKEA, jak ve firmě začínala, které pracovní pozice měla možnost si vyzkoušet a zažijte i trochu legrace.


KATKA

Kde pracuješ? IKEA Praha-Zličín

Na jaké pozici pracuješ? Vedoucí oddělení textilu

Jak jsi v IKEA začínala a jaké role jsi do dnešní doby zastávala?

Začínala jsem jako prodavačka v oddělení textilu. Jako vedoucí týmu jsem prošla velkou částí obchodního domu (Dětská IKEA, Ložnice, Koupelny, Svítidla a Úložné prostory), pak jsem se vrátila do oddělení textilu, kde dnes pracuji jako vedoucí oddělení. Je to pozice, kterou jsem si vždycky přála. Tohle oddělení je mi velmi blízké sortimentem a líbí se mi, že vedu fajn ženský tým.

 

 

Proč jsi chtěla jít pracovat do IKEA?
Hledala jsem po mateřské práci, kde bych začala znovu a postupem času se mohla vypracovat na vyšší pozici, což se mi splnilo. Rozhodující pro mě byl i zkrácený úvazek, který IKEA nabízela.

 

Jaké odpovědnosti či úkoly tě ve tvé současné roli nejvíce inspirují?
Největší výzva je pro mě vždy práce a komunikace s lidmi. Ať už s kolegy nebo se zákazníky. Je to základ. Baví mě také přetvářet oddělení, nacházet nová řešení, abychom vycházeli vstříc potřebám zákazníků. Vždyť každý rád nakupuje a těší se z nových věcí, které plní svojí funkci a můžou vám zařídit hezčí bydlení.

 

Jakou radu bys dala někomu, kdo zvažuje podobnou práci?
Mít otevřenou mysl, nebát se chyb a umět si říct o pomoc.

 

Co se ti nejvíc líbí na kultuře a hodnotách IKEA?
Jsou to leckdy věci, které vám pomůžou se zorientovat i ve vlastním životě. Zároveň vám to trochu usnadňuje práci a vztahy, pokud víte, co a jak, a vyznáváte stejné principy a zásady.

 

Jaké oddělení máš v obchodním domě nejraději a proč?
Samozřejmě textil. Je to nejdůležitější oddělení v celém obchodním domě, textil dělá domov domovem, je útulný a měkký 😉.

JAKUB

Kde pracuješ? IKEA Kontaktní centrum (RCMP-Remote Customer Meeting Point)

Na jaké pozici pracuješ?  Remote Sales Team leader

Jak jsi v IKEA začínal a jaké role jsi do dnešní doby zastával?

V IKEA jsem začal pracovat jako 18 letý kluk v roce 1995, kdy byla IKEA ještě v Praze na Budějovické a měla jen 120 zaměstnanců. S otevřením nového obchodního domu jsem se přesunul na Zličín do oddělení kancelářského nábytku. Jako vedoucí jsem pracoval na různých odděleních. V roce 2022 jsem zatím udělal největší změnu za celých 29 let u IKEA a přesunul jsem se do online prostředí a online prodeje IKEA, kde jsem zodpovědný za vedení týmu, který se věnuje prodeji přes telefon, chatu, emailové komunikaci i vzdáleného plánovaní.

 

Proč jsi chtěl jít pracovat do IKEA?

Líbí se mi, jak máme k sobě neuvěřitelně přátelský a pozitivní vztah. Podmínky, které v IKEA máme, může nabídnout jen málo firem ve stejném oboru.

 

Jaké odpovědnosti či úkoly tě ve tvé současné roli nejvíce inspirují?

Největší motivací a i mým osobním úkolem je a bude, abych moje dlouholeté zkušenosti nejen s vedením lidí ale i perfektní znalostí IKEA, dokázal přenést na stávající, ale i nové kolegy, kteří stále do IKEA přicházejí či v IKEA pracují. Toto jsem si vnitřně slíbil a snažím se to dodržet, nejen po osobním setkání se zakladatelem IKEA Ingvarem Kampradem, ale po návštěvě míst ve Švédsku, kde se IKEA zrodila a přišla s touto neskutečnou prodejní filozofií, které přes více než půlku mého života věřím a plně ji podporuji.

 

Jakou radu bys dal někomu, kdo zvažuje podobnou práci?

Doufám, že jsem dobrým příkladem pro lidi, kteří v IKEA chtějí pracovat, protože IKEA životně věřím. Díky IKEA jsem si zde našel nejen svojí ženu, ale i obrovské množství přátel. IKEA mi dala mnoho užasných chvil, školení, sebepoznání ale i finančních možností a prostředků  a proto pevně doufám, že zde ještě dlouho my dva spolu budeme. Je to prostě moje láska na celý život.

 

Co se ti nejvíc líbí na kultuře a hodnotách IKEA?

Kultura IKEA je unikátní v tom, že podobné či stejné hodnoty platí i pro náš osobní život. Počínaje pokorou a nadšením pro věc až po hospodárnost a používání zdravého selského rozumu.

JULIA

Kde pracuješ? IKEA Brno

Na jaké pozici pracuješ? Interior Design Manager

Jak jsi v IKEA začínala a jaké role jsi do dnešní doby zastávala?

Jsem původem z Moldavska a v IKEA jsem začala pracovat na konci srpna 2018, pracuji zde již 6 let. Začínala jsem jako interiérový designér a byla to vlastně moje první práce v České republice, kde jsem začala využívat své znalosti z mého studia architektury. Výzvou pro mě na začátku byla čeština, ale všichni mí kolegové byli otevření, přátelští a pomohli mi rychleji se začlenit do procesů a zdokonalit si český jazyk. Krok za krokem jsem se po více než dvou letech posunula na pozici Interior Design Manager.

Proč jsi chtěla jít pracovat do IKEA?

Za prvé, jsem velkým fanouškem skandinávského designu. Upřímně, IKEA Brno byl prvním obchodním domem IKEA, který jsem navštívila a bylo to ohromující.

Objevila jsem zde neskutečnou inspiraci a řešení, která lidem usnadňují jejich život. Každý prostor je zde osobitý a má hlubší význam a zároveň příběh, který vypráví prostřednictvím detailů, které vytvářejí užší spojení se zákazníky.

 

 

Jaké odpovědnosti či úkoly tě ve tvé současné roli nejvíce inspirují?

Baví mě vést multikulturní tým v oblasti bytového designu, inspirovat je a vytvářet v týmu výzvy pro jejich rozvoj. Moc ráda jim pomáhám naplňovat jejich pracovní potenciál, rozvíjet jejich kompetence a na konci dne je vidět, jak jsou hrdí na práci, kterou vykonali.

 

Jakou radu bys dala někomu, kdo zvažuje podobnou práci?

V dnešní době, kdy nedokážeme předvídat, co ovlivní náš každodenní život, buďte součástí týmů, můžete tak daleko lépe reagovat na změny a navzájem se inspirovat k lepšímu a chytřejšímu životu doma. V případě, že máš vášeň pro bytový design a chceš vytvořit lepší způsob bydlení a inspirovat ostatní, neváhej to zkusit!

 

Co se ti nejvíc líbí na kultuře a hodnotách IKEA?

IKEA dává každému šanci být jiným a jedinečným, nebát se chyb a učit se z nich, a zároveň pracovat v kompetentním týmu, ve kterém si všichni pomáhají a vzájemně se podporují, a je jedno, odkud jste. IKEA hodnoty každému umožňují být sám sebou.

 

Který je tvůj nejoblíbenější IKEA výrobek?

Mám více oblíbených výrobků IKEA, ale vyberu si stolní lampu KNIXHULT, vyrobenou ručně z bambusu. Tento produkt je jen příkladem toho, jak IKEA pečuje o planetu a odráží to ve svých produktech – nejen s jasnou estetikou skandinávského designu, ale také s prvky udržitelnosti – obnovitelné, recyklovatelné a odolné.

Co možná o IKEA nevíš

  • IKEA Česká republika se umístila jako TOP zaměstnavatel na 1. místě v kategorii Obchod pro rok 2024 v prestižní anketě studentů vysokých a nově i středních škol.
  • V roce 2023 zvítězila IKEA Česká republika (soutěž Mastercard Obchodník roku) v kategorii Obchodník roku s nábytkem a bytovými doplňky .
  • V roce 2022 jsme prodali 1 203 428 porcí hot dogů a vegetariánských hot dogů. Naše vegetariánská alternativa tvořila 23,2 % veškerého prodeje.
  • Jsme v popředí využívání energie z obnovitelných zdrojů a eliminaci fosilních paliv.
  • Nabízíme členům IKEA Family službu: za předem stanovené ceny nám mohou odprodat zpět svůj již použitý nábytek IKEA.
  • IKEA usiluje o to, aby byl domov bezpečným místem pro každého. Proto se spojila s Koalicí NeNa a podniká kroky v boji proti závažnému společenskému problému domácího násilí.

PŘIDEJ SE K NÁM

Možná hledáme právě tebe.
Podívej se, jaké volné pozice nabízíme.

NABÍDKA VOLNÝCH POZIC
Ikea