Proč IKEA?


U nás vládne pozitivní týmový duch. Jsme rozmanitá skupina lidí, kteří stojí nohama na zemi, jednají přímo a sdílejí vášeň pro zařizování domácnosti. Naše firemní kultura je založená na pospolitosti, nadšení a humoru. Rádi proto mezi sebou přivítáme kohokoliv, kdo sdílí stejné hodnoty a má stejně pozitivní náhled na život a práci jako my.

Co na to naši zaměstnanci

Nejlepší reference jsou vždy od někoho, kdo má vlastní přímou zkušenost. Zeptali jsme se tedy našich zaměstnanců v různých obchodních jednotkách, co se jim na práci v IKEA líbí.


Kde pracuješ?

IKEA Brno

Na jaké pozici pracuješ?

Communication & Interior Design Manager

Jaké odpovědnosti či úkoly tě ve tvé současné roli nejvíce inspirují?

Jsem zodpovědná za prezentaci sortimentu IKEA v obchodním domě. Znamená to také spoustu plánování a přestaveb různých oddělení.

IKEA nikdy nezůstává na jednom místě, posouvá se stále kupředu a proto je třeba se neustále rozvíjet a učit se… Největší inspirací jsou pro mě lidé okolo mě.

Jakou radu bys dala někomu, kdo zvažuje podobnou práci?

Pokud máte vášeň pro bytový design, rádi pracujete v dynamickém prostředí, rádi cestujete a účastníte se nejrůznějších projektů, neváhejte se přihlásit a zkusit to :-).

Co se ti nejvíc líbí na kultuře a hodnotách IKEA?

IKEA je postavena na silných hodnotách a kořenech vycházejících ze švédské kultury a tradic. Je pak snadné s lidmi se stejnými hodnotami spolupracovat, nezávisle na rozdílných kulturách, od Japonska po Ameriku. Při každodenní práci se kultura IKEA projevuje například zázemím se zaměstnaneckou kantýnou, kde se pravidelně potkáváme na snídani, oběd nebo jen na odpočinek při kávě.

Martina

Jak jsi v IKEA začínala a jaké role jsi do dnešní doby zastávala?

V IKEA jsem začala pracovat před 15 lety brigádně při střední škole. Během studia na vysoké škole jsem vyzkoušela různá oddělení od pokladen, přes dětský koutek, prodejní oddělení až po služby zákazníkům. Před pěti lety jsem se po ukončení studia na Zahradní a krajinné architektuře přihlásila na pozici Visual Merchandiser do oddělení, které se stará o vizuální stránku obchodního domu. Zároveň jsem se připravovala na pozici managera, kterou nyní zastávám.

Proč jsi chtěla jít pracovat do IKEA?

Kromě profesní práce týkající se bytového designu, mi IKEA nabízí také práci ve stabilní a zavedené společnosti se silným zázemím. Pod IKEA vnímám otevřenost, pospolitost a nadšení.

Kde pracuješ?

IKEA Černý Most

Na jaké pozici pracuješ?

Commercial Activity Leader

Jaké odpovědnosti či úkoly tě ve tvé současné roli nejvíce inspirují?

Vždycky mě bavilo být vedoucím oddělení a pracovat s lidmi, být součástí jejich rozvoje a táhnout s nimi za jeden provaz v dobách dobrých i zlých. Jsem nedílnou součástí jejich profesionálního života a mám tak možnost jim pomoci k tomu, aby byli v IKEA rádi a byli hrdí na to, že pro IKEA pracují.

Jakou radu bys dal někomu, kdo zvažuje podobnou práci?

Buďte součástí naše týmu, abyste si vyzkoušeli, že i v dnešní uspěchané době je někde tak dobře jako v IKEA. Pracovat pro IKEA je čest a můžete se těšit každý den z nových úspěchů a nápadů.

Co se ti nejvíc líbí na kultuře a hodnotách IKEA?

Kultura IKEA je unikátní v tom, že podobné či stejné hodnoty platí i pro náš osobní život. Počínaje pokorou a nadšením pro věc až po hospodárnost a používání zdravého selského rozumu.

Jakub

Jak jsi v IKEA začínal a jaké role jsi do dnešní doby zastával?

V IKEA jsem začal pracovat jako 18 letý kluk v roce 1995, kdy byla IKEA ještě v Praze na Budějovické a měla jen 120 zaměstnanců. S otevřením nového obchodního domu jsem se přesunul na Zličín do oddělení kancelářského nábytku, kde jsem se v roce 2001 stal vedoucím. Po sedmi letech jsem dostal možnost spolupracovat na přestavbě celého patra s nábytkem v obchodním domě na Černém Mostě včetně plánování a organizace projektu. V roce 2015 jsem přijal největší výzvu mého profesionálního života a stal jsem se vedoucím prodejního oddělení kuchyní a jídelen s týmem 25 lidí. Od roku 2018 se starám o sezónní zboží v celém obchodním domě.

Proč jsi chtěl jít pracovat do IKEA?

Líbí se mi, jak máme k sobě neuvěřitelně přátelský a pozitivní vztah. Podmínky, které v IKEA máme, může nabídnout jen málo firem ve stejném oboru.

Kde pracuješ?

Servisní organizace – CZ

Na jaké pozici pracuješ?

Project Implementation Specialist, In-Store Logistics

Jaké odpovědnosti či úkoly tě ve tvé současné roli nejvíce inspirují?

Logistika je často o číslech a tabulkách, mohlo by se zdát, že je to nuda, ale pro mě to znamená plnit přání mých kolegů, dělat jim tak radost a vymýšlet způsoby, jak můžeme být ještě lepší. Důležitá je spokojenost zákazníků a bez dostupného zboží by to nešlo 🙂

Jakou radu bys dala někomu, kdo zvažuje podobnou práci?

Být sám sebou, využívat své silné stránky, rozvíjet je a nebát se změn.

Co se ti nejvíc líbí na kultuře a hodnotách IKEA?

V IKEA není důležité, jaké školy máte, ale co umíte a zda jste schopni a ochotni se učit a spolupracovat. Každý tu má přiležitost. Líbí se mi, že pracujeme jako tým nejen tady v kanceláři v Praze, ale v IKEA po celém světě. Většina z nás je naladěna na stejnou vlnu. Díky IKEA mám mnoho přátel, mohla jsem poznat různé kultury a díky svým kolegům neustále objevuji nové pohledy na svět a svou práci.

Jana

Jak jsi v IKEA začínala a jaké role jsi do dnešní doby zastávala?

Moje cesta v IKEA začala v roce 2001, kdy jsem pracovala jako brigádník na pokladně a doplňovala zboží. Další čtyři roky jsem strávila jako hlavní pokladní a poté jsem se přesunula do oddělení logistiky, které jsem v různých podobách věrná dodnes. Strávila jsem také úžasný rok na stáži v Belgii, Itálii a v Miláně, kde mi později nabídli pozici Supply plannera. Posledních několik let pracuji v Servisní organizaci, nejdříve na pozici Supply support specialisty a nyní se snažím pomoci obchodním domům s implementací nových projektů v oblasti logistiky.

Proč jsi chtěla jít pracovat do IKEA?

Upřímně, že ze začátku byly hlavním důvodem finanční podmínky, které v porovnání s ostatními nabídkami na trhu byly daleko výhodnější. Ale lidé a prostředí mě pak nadchli natolik, že peníze přestaly být tou hlavní motivací.Místo, kde jsou lidé rádi

Pracovat u nás je jako pracovat s přáteli. Všichni si tykáme a oslovujeme se křestními jmény, nikoliv pozicemi a tituly. Se svým vedoucím nebo s ředitelem si můžeš sednout u kafe a otevřeně si popovídat. V zázemí máme vlastní zaměstnaneckou restauraci, kuřárnu a odpočinkový prostor, kde se můžeš v době pracovní přestávky připojit na internet nebo se podívat na televizi.

Co možná o IKEA nevíš

  • IKEA se umístila jako TOP zaměstnavatel na 1. místě v kategorii Obchod pro rok 2020 v prestižní anketě studentů vysokých škol.
  • Známkou oblíbenosti značky IKEA je vítězství již sedmým rokem v řadě v kategoriích Absolutní vítěz a Obchodník s nábytkem a bytovými doplňky v soutěži Mastercard Obchodník roku, kde v posledním ročníku hlasovalo přes 140 tisíc lidí.
  • Restaurace IKEA se v průběhu let staly nedílnou součástí konceptu IKEA. Jen v České republice se ročně prodá přes 300 tisíc kg oblíbených švédských masových kuliček a v roce 2020 jsme uvedli na trh udržitelnější, veganskou variantu kuliček, které chutnají stejně jako masové.
  • IKEA usiluje o to, aby byl domov bezpečným místem pro každého. Proto se spojila s Koalicí NeNa a podniká kroky v boji proti závažnému společenskému problému domácího násilí.
PŘIDEJ SE K NÁM

Možná hledáme právě tebe.
Podívej se, jaké volné pozice nabízíme.

Volná místa