Proč IKEA?


U nás vládne pozitivní týmový duch. Jsme rozmanitá skupina lidí, kteří stojí nohama na zemi, jednají přímo a sdílejí vášeň pro zařizování domácnosti. Naše firemní kultura je založená na pospolitosti, nadšení a humoru. Rádi proto mezi sebou přivítáme kohokoliv, kdo sdílí stejné hodnoty a má stejně pozitivní náhled na život a práci jako my.

Místo, kde jsou lidé rádi

Pracovat u nás je jako pracovat s přáteli. Všichni si tykáme a oslovujeme se křestními jmény, nikoliv pozicemi a tituly. Se svým vedoucím nebo s ředitelem si můžeš sednout u kafe a otevřeně si popovídat. V zázemí máme vlastní zaměstnaneckou restauraci, kuřárnu a odpočinkový prostor, kde se můžeš v době pracovní přestávky připojit na internet nebo se podívat na televizi.

Co na to naši zaměstnanci

Nejlepší reference jsou vždy od někoho, kdo má vlastní přímou zkušenost. Zeptali jsme se tedy našich zaměstnanců v různých obchodních jednotkách, co se jim na práci v IKEA líbí.

Děkujeme všem našim zaměstnancům za účast a hlasování ve studii zaměstnanecké spokojenosti eNPS TOP zaměstnavatelé 2022. Účastnilo se úžasných 35 802 zaměstnanců z řad IKEA. V rámci studie hodnotili IKEA a pracovní prostředí zevnitř firmy, a rozhodovali, zda by doporučili svého zaměstnavatele svým přátelům. Díky vám všem se nám v kategorii obchod, prodej a nákup podařilo obsadit skvělé 1. místo!

Jak vypadá práce v IKEA?

To vám ve videu povypráví Tereza, Unit People & Culture Administrator. Podívejte se, jak vnímá práci v IKEA, jak ve firmě začínala, které pracovní pozice měla možnost si vyzkoušet a zažijte i trochu legrace.


Julia

Kde pracuješ? IKEA Brno Česká republika

Na jaké pozici pracuješ? Interior Design Manager

Jak jsi v IKEA začínal/a a jaké role jsi do dnešní doby zastával/a?

Jsem původem z Moldavska a v IKEA jsem začala pracovat na konci srpna 2018, pracuji zde již 3 a půl roku. Začínala jsem jako interiérový designér a byla to vlastně moje první práce v České republice, kde jsem začala využívat své znalosti z mého studia architektury. Výzvou pro mě na začátku byla čeština, ale všichni mí kolegové byli otevření, přátelští a pomohli mi rychleji se začlenit do procesů a zdokonalit si český jazyk. Díky IKEA jsem měla při práci příležitost spolupracovat s dalšími obchodními domy IKEA, např. v Praze či v Londýně. Krok za krokemjsem se po více než dvou letech posunula na pozici Interior Design Manager. Již rok podporuji svůj tým a snažím se je inspirovat k růstu v jejich kompetencích a posunout jejich silné stránky na vyšší úroveň.

Proč jsi chtěl/a jít pracovat do IKEA?

Za prvé, jsem velkým fanouškem skandinávského designu. Upřímně, IKEA Brno byl prvním obchodním domem IKEA, který jsem navštívila a bylo to ohromující.

Objevila jsem zde neskutečnou inspiraci a řešení, která lidem usnadňují jejich život. Každý prostor je zde osobitý a má hlubší význam a zároveň příběh, který vypráví prostřednictvím detailů, které vytvářejí užší spojení se zákazníky.

Také, co se týká kultury uvnitř společnosti, líbí se mi, že lidé jsou velmi přátelští, ochotní pomoci a reagovat společně na změny.

 

Jaké odpovědnosti či úkoly tě ve tvé současné roli nejvíce inspirují?

Baví mě vést multikulturní tým v oblasti bytového designu, inspirovat je a vytvářet v týmu výzvy pro jejich rozvoj. Moc ráda jim pomáhám naplňovat jejich pracovní potenciál, rozvíjet jejich kompetence a na konci dne je vidět, jak jsou hrdí na práci, kterou vykonali.

 

Jakou radu bys dal/a někomu, kdo zvažuje podobnou práci?

V dnešní době, kdy nedokážeme předvídat, co ovlivní náš každodenní život, buďte součástí týmů, můžete tak daleko lépe reagovat na změny a navzájem se inspirovat k lepšímu a chytřejšímu životu doma. V případě, že máte vášeň pro bytový design a chcete vytvořit lepší způsob bydlení a inspirovat ostatní, neváhejte to zkusit!

 

Co se ti nejvíc líbí na kultuře a hodnotách IKEA?

IKEA dává každému šanci být jiným a jedinečným, nebát se chyb a učit se z nich, a zároveň pracovat v kompetentním týmu, ve kterém si všichni pomáhají a vzájemně se podporují, a je jedno, odkud jste. IKEA hodnoty každému umožňují být sám sebou.

 

Který je tvůj nejoblíbenější IKEA výrobek?

Mám více oblíbených výrobků IKEA, ale vyberu si stolní lampu KNIXHULT, vyrobenou ručně z bambusu. Tento produkt je jen příkladem toho, jak IKEA pečuje o planetu a odráží to ve svých produktech – nejen s jasnou estetikou skandinávského designu, ale také s prvky udržitelnosti – obnovitelné, recyklovatelné a odolné. Také, přírodní materiály snadno dokážou vytvořit útulnou a hřejivou atmosféru a vnést do domova kout přírody.

Jakub

Kde pracuješ? IKEA Kontaktní centrum (RCMP)

Na jaké pozici pracuješ?  Remote Sales Team leader

Jak jsi v IKEA začínal a jaké role jsi do dnešní doby zastával?

V IKEA jsem začal pracovat jako 18 letý kluk v roce 1995, kdy byla IKEA ještě v Praze na Budějovické a měla jen 120 zaměstnanců. S otevřením nového obchodního domu jsem se přesunul na Zličín do oddělení kancelářského nábytku, kde jsem se v roce 2001 stal vedoucím. Po sedmi letech jsem dostal možnost spolupracovat na přestavbě celého patra s nábytkem v obchodním domě na Černém Mostě včetně plánování a organizace projektu. V roce 2015 jsem přijal největší výzvu mého profesionálního života a stal jsem se vedoucím prodejního oddělení kuchyní a jídelen s týmem 25 lidí. Od roku 2018 se starám o sezónní zboží v celém obchodním domě.

Proč jsi chtěl jít pracovat do IKEA?

Líbí se mi, jak máme k sobě neuvěřitelně přátelský a pozitivní vztah. Podmínky, které v IKEA máme, může nabídnout jen málo firem ve stejném oboru.

 

Jaké odpovědnosti či úkoly tě ve tvé současné roli nejvíce inspirují?

Vždycky mě bavilo být vedoucím oddělení a pracovat s lidmi, být součástí jejich rozvoje a táhnout s nimi za jeden provaz v dobách dobrých i zlých. Jsem nedílnou součástí jejich profesionálního života a mám tak možnost jim pomoci k tomu, aby byli v IKEA rádi a byli hrdí na to, že pro IKEA pracují.

 

Jakou radu bys dal někomu, kdo zvažuje podobnou práci?

Buďte součástí našeho týmu, abyste si vyzkoušeli, že i v dnešní uspěchané době je někde tak dobře jako v IKEA. Pracovat pro IKEA je čest a můžete se těšit každý den z nových úspěchů a nápadů.

 

Co se ti nejvíc líbí na kultuře a hodnotách IKEA?

Kultura IKEA je unikátní v tom, že podobné či stejné hodnoty platí i pro náš osobní život. Počínaje pokorou a nadšením pro věc až po hospodárnost a používání zdravého selského rozumu.

.

.

.

.

Co možná o IKEA nevíš

  • IKEA získala prestižní ocenění nejatraktivnější zaměstnavatel České republiky v sektoru retail v rámci Randstad award 2021, kde se detailního nezávislého hodnocení zúčastnilo téměř 5 tisíc lidí.
  • IKEA se umístila jako TOP zaměstnavatel na 1. místě v kategorii Obchod pro rok 2020 v prestižní anketě studentů vysokých škol.
  • Známkou oblíbenosti značky IKEA je také vítězství již sedmým rokem v řadě v kategoriích Absolutní vítěz a Obchodník s nábytkem a bytovými doplňky v soutěži Mastercard Obchodník roku, kde v posledním ročníku hlasovalo přes 140 tisíc lidí.
  • Restaurace IKEA se v průběhu let staly nedílnou součástí konceptu IKEA. Jen v České republice se ročně prodá přes 300 tisíc kg oblíbených švédských masových kuliček a v roce 2020 jsme uvedli na trh udržitelnější, veganskou variantu kuliček, které chutnají stejně jako masové.
  • IKEA usiluje o to, aby byl domov bezpečným místem pro každého. Proto se spojila s Koalicí NeNa a podniká kroky v boji proti závažnému společenskému problému domácího násilí.

PŘIDEJ SE K NÁM

Možná hledáme právě tebe.
Podívej se, jaké volné pozice nabízíme.

NABÍDKA VOLNÝCH POZIC
Ikea