Naší vizí v IKEA je „vytvářet lepší každodenní život pro co nejvíce lidí". Tato vize se ale netýká jen vybavení domácnosti. Jde nám také o to, abychom přispívali k lepšímu každodennímu životu všech lidí, jejichž životy jsou spojeny s naším podnikáním. V IKEA se proto nejen dobře nakupuje, ale i pracuje.

Projektový líder – lokalizácia komunikácií

Osobnostné predpoklady. . .

Hľadáme silnú osobnosť, ktorá bude riadiť a koordinovať prekladateľský proces z anglického jazyka pre 3 krajiny (Českú republiku, Maďarsko a Slovensko) a súčasne bude zabezpečovať lokalizáciu textov do slovenského jazyka. Bude prispievať k tomu, aby bola spoločnosť IKEA skutočne významnou a dôveryhodnou značkou v srdciach a mysliach mnohých ľudí s dôrazom na náš maloobchodný predaj a pozitívny vplyv na spoločnosť.

Požiadavky na zamestnanca . . .

  • Prax v projektovom manažmente (sledovanie nákladov, optimalizácia pracovných postupov).
  • Výborné komunikačné schopnosti a schopnosť vplývať na ľudí v anglickom a rodnom (slovenskom) jazyku ústnou i písomnou formou a skúsenosti s prácou ako poskytovateľ lokalizačných služieb.
  • Minimálne dosiahnuté vzdelanie – vysokoškolské I. stupňa (bakalársky stupeň) v jazykovom odbore.
  • Minimálne 3-ročná prax v oblasti lokalizácie a práce s on-line prekladateľským softvérom.

Pracovná náplň. . .

  • Copywriting v priateľskom a inšpiratívnom štýle komunikácie, ktorý je pre spoločnosť IKEA charakteristický.
  • Úzka spolupráca s ostatnými tímami pri vytváraní príťažlivého webového, obchodného a marketingového obsahu a jeho konzultovanie z pohľadu jazyka.
  • Zadávanie korektúr textov interným špecialistom IKEA a odborníkom v rôznych oblastiach, zjednocovanie a poskytovanie jazykovej spätnej väzby a poznatkov prekladateľom/poskytovateľom prekladateľských služieb o štýle komunikácie *Vykonávanie korektúr a úprav konečných preložených verzií a získavanie a rozvíjanie odborných vedomostí v oblasti prekladu.
  • Zodpovednosť za preklad písomných materiálov z jedného alebo viacerých zdrojových jazykov do cieľového jazyka a zabezpečenie, aby preložená verzia čo najlepšie odrážala zmysel originálnej verzie.
  • Vymedzovanie, tvorba a udržiavanie glosárov a jazykových príručiek jednotlivých jazykov na základe globálnych pokynov.
  • Školenie a vzdelávanie miestnych zainteresovaných strán a poskytovateľov lokalizačných služieb v oblasti štylistiky a štýlu komunikácie spoločnosti IKEA.

Čo nabízíme. . .

  • Práca s najlepšími partnermi a agentúrami v odbore.
  • Príjemný kolektív nadšencov bytového zariadenia a technológií.
  • Rozvíjanie znalostí v oblasti komunikácie.
  • Účasť na školeniach, konferenciách a stály prísun vedomostí.
  • Práca z domu jeden deň v týždni – stačí prítomnosť on-line.
  • Počítač a mobilný telefón sú samozrejmosťou.

Tešíme sa na vaše motivačné listy a životopisy !

Svoj motivačný list a životopis nám pošli najneskôr do 6.12.2019. Ďakujeme.

Informace o pozici

Místo pracoviště

Skandinávská 144/15a, 155 00  Praha-Třebonice, Česká republika

Typ pracovního vztahu

Práce na plný úvazek

Typ smluvního vztahu

Pracovní smlouva

Délka pracovního poměru

Na dobu neurčitou

Benefity

Mobilní telefon, sleva na firemní výrobky/služby, notebook, příspěvek na penzijní/životní připojištění, příspěvek na dopravu, vzdělávací kurzy, školení, příspěvek na sport/kulturu/volný čas, možnost občasné práce z domova, firemní akce

Požadované vzdělání

Středoškolské nebo odborné vyučení s maturitou

Požadované jazyky

Angličtina (pokročilá), Slovenština (výborná)

Zadavatel

IKEA Česká republika, s.r.o.

Markéta Horáková
Skandinávská 1/131
155 00  Praha
Česká republika